Departure (Samurai X Soundtrack)

A sword is a weapon. The art of swordsmanship is learning how to kill. That is the truth. What Miss Kaoru says is sweet and innocent talk that only those whose hands have never been stained with the blood of men can believe. But, to tell you the truth, I much prefer Miss Kaoru’s sweet and innocent talk over the truth, indeed I do!

Ed Sheeran – Make It Rain (Sons of Anarchy 7×12)

Ed Sheeran‘ı ilk kez, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın kapanış törenindeki harika Wish You Were Here performansıyla tanımıştım. O günden bugüne de, zaman içerisinde birçok parçasını severek dinledim. Bu parçayı da izlenilmese de dinlenilmesi gereken efsane dizimiz Sons of Anarchy‘nin bir hafta ara vermesi sebebiyle merakla beklediğimiz 7. Sezon 12. bölümü için kaydetmiş. Diziyi izleyenler için spoiler vermemek adına sadece şunu söyleyebilirim ki, bu sezonun şu ana kadarki en iyi bölümünün sonuna tam oturan, harika bir parça olmuş. Ben bayıldım! Efsane coverlar listeme alabilirim. Continue reading »

AC/DC – Iron Man 2 (Soundtrack Album)

AC-DC – Iron Man 2 (Soundtrack Album)

Mayıs ayında gösterime girecek olan Iron Man 3‘ü büyük bir heyecanla beklerken, bu sabah aklıma Iron Man 2‘nin çok sevdiğim soundtrack albümü geldi. Iron Man 2′nin yönetmeni Jon Favreau, sıkı bir AC/DC hayranı olduğu için filme özel bir AC/DC albümü hazırlanmıştı.

1975′te yayınlanan albüme adını veren T.N.T‘den günümüze kadar gelen 15 parçadan oluşan albüm, benim için bir nevi Best of AC/DC albümü olmuştu. Zira albümde Shoot To Thrill veHighway to Hell başta olmak üzere en sevdiğim AC/DC parçaları yer alıyor.

Parça Listesi:

 1. Shoot to Thrill
 2. Rock ‘N Roll Damnation
 3. Guns for Hire
 4. Cold Hearted Man
 5. Back in Black
 6. Thunderstruck
 7. If You Want Blood (You’ve Got It)
 8. Evil Walks
 9. T.N.T.
 10. Hell Ain’t a Bad Place to Be
 11. Have a Drink on Me
 12. The Razors Edge
 13. Let There Be Rock
 14. War Machine
 15. Highway to Hell

Albümün tamamını şuradan dinleyebilirsiniz.

The Dubliners – Rocky Road To Dublin

“Sherlock Holmes’u izlediyseniz bu parçayı unutmanız mümkün değil.”

Bu yüzden Sherlock Holmes filmini izlediyseniz müziğin kulağınıza âşinâ gelmesi gayet doğal.

Parça bugüne kadar birçok kişinin söylediği, buna rağmen en güzel yorumu The Dubliners‘a ait olan geleneksel bir İrlanda parçası aslında. Sherlock Holmes’un en güzel sahnelerinden birisi olan dövüş sahnesinde çalan eğlenceli parça olmasıyla bu sene bayağı ünlendi. Continue reading »