2. Sınıflar Diploma Töreni (Şubat 2016)

Benim en minik öğrencilerim, 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 13 kişilik grubum Türkiye Karate Federasyonu’nun Şubat 2016 sınav döneminde bir üst kuşağa terfi ederek turuncu kuşak oldular. Ailelerini davet ettiğimiz diploma töreni için, ufak bir gösteri hazırladık. Gösterinin ardından yeni kuşaklarını benden, diplomalarını ailelerinin ellerinden aldılar.

1500 Metrede Süreyya Ayhan İzleri ve Doping Gerçeği

Aslı Çakır Alptekin, Londra’da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyatları’nda 1500 metrede 4.10.23 derecesiyle birinci olarak altın madalya kazandığında aklıma 4:08.37’lık derecesiyle Sidney’de düzenlenen 2000 Yaz Olimpiyatlarında yarı final koşan Süreyya Ayhan’ı getirmişti. 8-10 yaşlarımda küçük bir sporcu olduğum yıllarda kahramanımız olan Süreyya’nın dopingli olduğunu biraz büyüdüğümde öğrenmiş ve acı gerçekle yüzleşmiştim.

Sporlar ilgilenen ve Süreyya’nın hayal kırıklığını yaşamış birçok kişi gibi ben de Aslı’nın başarısından emin değildim. Ülkenin madalya sevincine boğulduğu anda Sürreyya Ayhan ve Yücel Kop çıkıp, “onu biz çalıştırdık” dediğinde de hiç şaşırmadım. Sonuçlar açıklandığında hükumetin öve öve bitiremediği, sayısız maddi ödül alan Aslı Çakır Alptekin dopingli çıktı. Continue reading »