Karate’nin Altın Çocuğu: Eray Şamdan

Spor tarihinde belki de eşi görülmemiş bir başarıyı paylaşmak istiyorum. 2-4 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya’nın Sochi kentinde yapılan 45. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda milli sporcumuz Eray ŞAMDAN alt yaş kategorilerinde 6. Avrupa Şampiyonluğunu kazandı.

Son gördüğümde kendisine “Cengiz Hoca’yla beraber 6 fotoğrafını bekliyorum” demiştim, şampiyon bizleri yine şaşırtmayarak final maçının ardından aşağıdaki klasikleşen pozunu vermiş.

Eray ilk olarak 2012’de Ümitler kategorisinde katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük elde etmişti. Sonrasında 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 ve son olarak da 2018’de üst üste Avrupa Şampiyonu olarak bu kategorilerde katıldığı tüm şampiyonalardan madalya ile ayrılmayı başardı. Devamını Okuyun »

2. Sınıflar Diploma Töreni (Şubat 2016)

Benim en minik öğrencilerim, 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 13 kişilik grubum Türkiye Karate Federasyonu’nun Şubat 2016 sınav döneminde bir üst kuşağa terfi ederek turuncu kuşak oldular. Ailelerini davet ettiğimiz diploma töreni için, ufak bir gösteri hazırladık. Gösterinin ardından yeni kuşaklarını benden, diplomalarını ailelerinin ellerinden aldılar.

1500 Metrede Süreyya Ayhan İzleri ve Doping Gerçeği

Aslı Çakır Alptekin, Londra’da düzenlenen 2012 Yaz Olimpiyatları’nda 1500 metrede 4.10.23 derecesiyle birinci olarak altın madalya kazandığında aklıma 4:08.37’lık derecesiyle Sidney’de düzenlenen 2000 Yaz Olimpiyatlarında yarı final koşan Süreyya Ayhan’ı getirmişti. 8-10 yaşlarımda küçük bir sporcu olduğum yıllarda kahramanımız olan Süreyya’nın dopingli olduğunu biraz büyüdüğümde öğrenmiş ve acı gerçekle yüzleşmiştim.

Sporlar ilgilenen ve Süreyya’nın hayal kırıklığını yaşamış birçok kişi gibi ben de Aslı’nın başarısından emin değildim. Ülkenin madalya sevincine boğulduğu anda Sürreyya Ayhan ve Yücel Kop çıkıp, “onu biz çalıştırdık” dediğinde de hiç şaşırmadım. Sonuçlar açıklandığında hükumetin öve öve bitiremediği, sayısız maddi ödül alan Aslı Çakır Alptekin dopingli çıktı. Devamını Okuyun »