Instagram’da Takip Edebileceğiniz 5 Konu Başlığı

Kısa bir süre önce Instagram, kısaca hashtag adını verdiğimiz Konu Başlıklarını takip edebilme özelliğini duyurmuştu. Yarattıkları reklam kampanyaları için hashtag belirleyen firmalar adına sevindirici olan bu haberi enteresan şeyler takip etmeye bayılan birisi olarak ben de çoşkuyla karşıladım.

Instagram'ın yeni özelliği ile artık Konu Başlıkları takip edilebiliyor.
Instagram’ın yeni özelliği ile artık Konu Başlıkları takip edilebiliyor.

Bu yeni özellik sayesinde bir Konu Başlığını takibe alıyor ve yalnızca bir hesaptan değil, değişik hesaplardan o konuyla ilgili yapılan birbirinden çeşitli paylaşımları görebiliyorum. Genellikle bu konular spor ve spor bilimi ile alakalı olsa da, bazı acayip eşyaları, kitaplıkları ve dünyanın farklı yerlerinden insanların gönderdiği yaşam fotoğraflarını takip etmeyi de ilgi çekici buluyorum.

Konu başlığı takip etmeyi sevenler için bunlardan bazılarını listelemek istedim.

  1. Dünya üzerinde en sevmediğim nesnelerden birisi şemsiyedir, elde taşımayı, onunla uğraşmayı çok gereksiz bulurum ama başkalarının elinde gördüğümde de çok beğenirim. #Umbrella dünyanın her köşesinden rengarenk şemsiye ve insan fotoğrafları için takip edilebilir ya da siz kendi nesnenizi seçip bununla değiştirebilirsiniz.
  2. Benim gibi, dünyanın çeşitli yerlerinden, hiç tanımadığım insanların kaliteli fotoğraflarını görmeyi ilgi çekici buluyorum diyorsanız, #goprophoto ideal etiketlerden birisi diyebilirim. Çekimler GoPro ile yapıldığı için fotoğraflar kaliteli olmakla beraber, diğer gopro etiketlerinin yanında bu biraz daha saf, spam gönderiler ile kirletilmemiş olarak duruyor.
  3. #Speedpainting akımını uzun yıllardır seviyor ve takip ediyorum. Yeni speedpainter’lar keşfetmek, inanılmaz çizimler görebilmek için harika bir hashtag.
  4. Kitap ve kütüphane fotoğraflarını takip etmeyi sevenler için spam mesajlar tarafından işgal edilmemiş bir konu başlığı bulmak oldukça zor. İşte burada yardımıma #Bookmark etiketi koşuyor. Hem yaratıcı kitap ayraçlarını takip ediyor hem de kitap fotoğraflarına doyuyorum.
  5. Benim için çalışma masası ya gözü yormayacak kadar minimalist (bomboş) ya da ilham verici düzeyde rengarenk ve karmakarışık olmalıdır, ortasında çalışamıyorum. #MyDesk ile birbirinden değişik çalışma alanlarını takip edip, kendi çalışma alanınızı yaratmak için ilham alabilirsiniz.

Siz de takip ettiğiniz etiketleri benimle paylaşmak isterseniz, yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın