Ocean Gravity – Guillaume Nery & Julie Gautier

 

Serbest dalışçı Guillaume Nery ve sualtı kameramanı Julie Gautier tarafından 2014 yılında çekilen ve yayınlanan Ocean Gravity, sualtı dünyasının fizik kurallarını yeniden tanımlıyor. Daha önce sualtıdaki bir başka çalışması olan Base Jumping ile tanıdığımız Guillaume Nery, bu çalışmasında bizleri okyanus yerçekiminin büyüleyici evrenine davet ediyor.

since ever, my diving propels my imagination in the fantasy of the conquest of space. To touch the sea floor or to set foot on an unexplored planet, here are 2 fascinating adventures which feed my thirst of unknown. The discovery of this quite unique place (Tiputa – Rangiroa – French Polynesia), allowed us to put in image the visual closeness of 2 universes water and air, ocean and space.

Kolay harekete geçmek…

Dijital teknolojinin eylemler için işleri kolaylaştırmasına rağmen, neden aynı şekilde başarılı sonuçlar da kolay olmuyor? Aktivizm ve siyaset için dijital platformları benimserken acaba işleri zor yoldan yapmanın bazı faydalarını gözden mi kaçırıyoruz? Bence öyle. Bence olay üç aşağı beş yukarı şöyle: Kolay harekete geçmek, her zaman kolay kazanç elde etmek değildir.