Kategoriler
Spor

Beşiktaş E-Spor Kulübü Kuruldu

Türkiye’de E-Spor’un gelişimi adına oldukça harika bir haber geldi. Geçtiğimiz yıl kurulan Aces High Esports Club, Riot Games tarafından düzenlenen Uluslararası Özel Turnuva‘yı kazanmasının ardından bombayı patlattı ve E-Spor macerasına Beşiktaş Kulübü bünyesinde devam edeceğini açıkladı.

Beşiktaş E-Spor Kulübü Kuruldu

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan resmi açıklamanın ardından, Twitter’da başlatılan #vadininkartalları hashtagi kısa sürede dünya sıralamasında yükselirken beraberinde atılan twitlerin güldürme oranı da yükseldi. Takımın kurucusu ve koçu Onur “Lethilion” Aksu‘ya yöneltilen “Sakatlanmazsınız değil mi?” sorusu ve Riot’a gönderilen “Bu lig için fazla onurluyuz.” mentionları benim favorilerimdi.

Yalnızca Türkiye’de değil, Dünya’da da bir ilk olan bu inanılmaz gelişmenin ardından, E-Spor’un spor kulüpleri tarafından bir branş olarak kabul edileceği ve birçok kulübün Beşiktaş’ı örnek alarak E-Spor takımları kuracağı bir döneme artık çok da uzak sayılmayız. Bir oyun sever olarak yıllarca hayalini kurduğum bu dönemin, kalbimin takımı Beşiktaş ile başlaması beni inanılmaz derecede mutlu etti.

League of Legends haricinde hangi oyunlarda faaliyet göstereceği henüz açıklanmayan takımın, League of Legends Türkiye 2015 Yılı Şampiyonluk Liginde yer alacak takım kadrosu şimdilik şöyle:

Berke “Thaldrin” Demir (Top)
Muhammed “Theokoles” Işık (Jungle)
Isak Pettersen “Energy” Fjell (Mid)
Tomáš “Nardeus” (AD Carry)
Mustafa Kemal “Dumbledoge” Göksekoğlu (Support)

Bu yıl, ligi fazlasıyla yakından takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir