Camel Türkiye’ye Geliyor! Bileti Olan?

Bir müzik grubunu ya da müzisyeni yalnızca yaptığı müzik ile değil, duruşuyla, tutumuyla, sözleriyle ve diğer birçok şeyle beraber bir bütün olarak severiz. Bu yüzden, “en iyi müzik grubu?” ve türevi bir soru sorulduğunda, Beatles, Dylan, Elvis, Zeppelin, Hendrix, Stones ve akla gelen diğer tüm isimler, birbiriyle kıyaslanamayacak kadar iyidir, benim için hepsi ayrı ayrı güzeldir. Yalnız, birisi gelir de “dünyanın en iyi müziğini yapan grup?” diye bir soru sorarsa, yalnızca “müzik” ile filtreleme yaparsa, hiç düşünmeden Camel derim. Bu adamların albümlerinin, parçalarının müzikal kalite ortalaması, ürettikleri 30 sene boyunca dünya standartlarının çok üzerine çıkmış. Hala dinlerken beni uzaya çıkarabiliyorlar…

Yıllardır hayalimdi bir Camel konseri, en çok dinlemek istediğim gruptur. Zincir’de az hayalini kurmadık, change.org’da başlatılan kampanyaları az imzalamadık zamanında ama hepsi geçti, gitti… Grubun ülkemize geleceğine dair bir ümidimiz kalmadığı için, bir gün belki biz gider, dinleriz diye düşünüyorduk.

10 gün önce, Ekşi’deki konser haberini okuduğum ilk anda inanamadım, yutkundum, gülümsedim, içimde bir heyecan fırtınası oluştu, karnım kelebeklerin yuvası oldu resmen. İnanılmaz acayip bir duygu yaşadım, uzun zamandır bir şeye bu kadar sevinmemiştim sanırım. Minibüsteydim ve herkes bana bakmaya başlamıştı. Sakinleşince biletlere baktım, ucuz olduğunu görünce daha da mutlu oldum. Derslerden sonra, akşam eve döndüğümde bilet alırım diye düşündüm ve o mutlulukla girdiğim tüm derslerde adeta uçtum. Akşam eve geldiğimde yorgun olduğum için direk uyudum, sabah kalktığımda ilk işim biletlere bakmak oldu ama çok geç kalmıştım.

Zaten Zorlu PSM 2000 kişilik bir yer, grubun biletleri 24 saat içerisinde tükenmiş. Adamlar şaşkın, bizler üzgün durumdayız derken 10 gündür yazmadığım Facebook grubu, sormadığım insan kalmadı ama kimse bilet satmıyor. En son birisinden biletleri almak üzeredeydim ki, “ya arkadaşım söyledi bu biletler değerlenecekmiş, satmaktan vazgeçtim” dedi resmen, dünyam başıma yıkıldı.

Çok fazla talep olduğu için grubun Türkiye’de 2 gün arka arkaya konser vermesi şu anda gündeme alınmış olsa da, belirsiz bir durum ve konu hayallerim olduğunda belirsizliklerden pek hoşlanmıyorum. Günlerdir yemeyi içmeyi bıraktım, Camel ve bilet kelimeleriyle ilgili yazılan sosyal medya içeriklerini takip ediyorum. Buraya da yazayım, hem konseri duyurmuş olurum ve ikinci konser için talep olur, hem de belki bilet bulurum dedim. Aranızda fazladan sahne önü bileti olan var mı?

Bir Cevap Yazın