Kategoriler
Oyun

DreamHack Winter 2014’de CS: Go Şampiyonu Team LDLC!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen ve 3 gün süren DreamHack Winter CS: Go Şampiyonası, Ninjas in Pyjamas ve Team LDLC arasında oynanan harika bir final maçıyla sona erdi ve şampiyon Team LDLC oldu! Yılların deneyimleri GeT_RiGhT ve f0rest sebebiyle NiP taraftarı olsam da, çeyrek finallerde yaşadıkları haksızlığa rağmen şampiyon olabildikleri için LDLC‘nin kazandığına üzülemedim.

Cumartesi günü Team LDLC ve Fnatic arasında oynanan BO3 çeyrek final maçının son haritasıde_overpass‘de böyle bir olay yaşanmıştı ve Fnatic 16-13 haritayı kazanarak yarı finale yükselmişti. Her ne kadar birçok kişi boots diyerek Fnatic takımını savunsa da, DreamHack yaptığı açıklamayla bunun kural dışı olduğunu belirtti ve maç tekrarına karar verdi. Fnatic‘in buna yanıtı ise turnuvadan çekilmek oldu.

Fnatic‘in turnuvadan çekilmesi ile yarı finale çıkan LDLC, yarı finalde Natus Vincere takımını ezici bir üstünlükle yenerek finale yükseldi ve finalde GeT_RiGhT‘lı ve F0rest‘lı efsane takım NiP ile karşı karşıya geldi. BO3 karşılaşmanın ilk haritasını Dust2‘yi 16-10 kazanan LDLC, yaptığı taktiklerle haritanın yarısına isim veren NiPkarşısında Inferno‘da 16-4’lük büyük bir yenilgi aldı ve böylece seride durum 1-1 oldu.

Şansa bakin ki, final haritası LDLC‘nin Fnatic‘e yenildiği Overpass‘di ve boots yapılmayan maçta LDLC bu haritada harika bir performans çıkardı. Normal roundların ardından 15-15 berabere biten maçı, LDLCuzatmalarda 19-16 kazandı ve 2014 DreamHack Winter‘da CS: Go Şampiyonu oldu. Maçın ardından HLTV.org‘a röportaj veren Richard “shox” Papillon, “Don’t Hate Fnatic” diyerek mesajını gönderdi.

Son olarak, DreamHack Winter’ın MVP’si için oylama HLTV.org üzerinde devam ediyor. Şuradan oylamayı takip edebilir ve oy kullanabilirsiniz. Ben Patrik “f0rest” Lindberg için oyumu kullandım.

Bir Cevap Yazın