Kategoriler
Oyun

Dünya Şampiyonası’nda Grup Aşamaları Sona Erdi

18-21 Eylül’de tamamlanan, tamamını izleyebildiğim A ve B grubu maçlarının ayrıntılarını şurada yazmıştım. Bu gruplardan çeyrek finale çıkan takımlar, Samsung White, Edward Gaming, Team SoloMid ve Star Horn Royal Club olmuştu. 25-28 Eylül tarihlerinde yapılan, ne yazık ki tamamını takip edemediğim C ve D grubu maçlarında ise şampiyonada çeyrek finale kalan diğer takımlar belli oldu.

C grubunda ben hem LMQ‘dan hem de OMG‘den oldukça umutluydum. Sürpriz oyunları ile Samsung Blue gibi bir takımın bile üstesinden gelerek, çeyrek finale ikisinin de adını yazdırabileceğini düşünüyordum ancak ne yazık ki bu tahminim yarı yarıya tuttu. LMQ beni şaşırttı ve gruptan Samsung Blue ile beraber harika geri dönüş maçları yapan OMG çeyrek finale yükselmeye hak kazandı.

Bence şampiyonanın en keyifli maçlarının yaşandığı D grubunda ise, tahminlerin ufak bir pürüz haricinde tamı tamına tuttu. Grup tahminim sırasıyla, Cloud 9, Najin White Shield, Alliance ve Kabum şeklindeydi. Nitekim grup maçlarının sonucunda 3. ve 4. takımlar bu şekildeydi ancak, C9 ve NWS, 4 galibiyet 2 yenilgi ile grup liderliğini paylaşıyordu. Grubu birincilikle tamamlayıp çeyrek finale avantajlı çıkmak adına aralarında yapılan grubun 7. maçında ise galip gelen taraf NWS oldu ve böylece C9 beni hayal kırıklığına uğrattı.

C ve D gruplarında oynanan 24 maçın tamamının sonuçları, Riot Türkiye tarafından hazırlanan aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz. Maçlar hakkında ayrıntılı analizler için de Lol eSpor’da Dünya Şampiyonası için hazırlanan şuradaki özel sayfaya göz atmanızı öneririm.

Dünya Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı 3 Ekim’de başlayacak ve 4 gün sürecek. Her gün bir çeyrek final maçının yapılacağı şampiyona takvimini ve tüm eşleşmeleri aşağıdaki görselde bulabilirsiniz. 3 Ekim’den önce, maç tahminlerimi ve 2014 Dünya Şampiyonu tahminimi burada yazacağım. Tahminlerimde şu ana kadar fena gittim sayılmaz, bakalım şampiyonu tahmin edebilecek miyim 🙂

Bir Cevap Yazın