Kategoriler
Araçlar

Evernote ile Her Şeyi Hatırlayın

Evernote, notlarınızı yazı, ses, fotoğraf, belge gibi değişik formatlarda kolayca kaydetmenize ve tablet, telefon, bilgisayar gibi farklı platformlardan ulaşmanıza olanak sağlayan oldukça kullanışlı bir not uygulamasıdır. Sağladığı Web Clipper ve Clearly gibi araçlarla benim gibi her gün yüzlerce web sayfası içeriği tüketenler için oldukça kullanışlı bir not alma uygulaması olan Evernote’un, ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı üyelik modeli bulunuyor.

Aslında, Evernote’un ücretsiz modeli yeni başlayanlar için oldukça yeterli oluyor. Ücretli modeli ise, benim gibi proje notlarını yönetenler ve gerektiği zaman bunlar üzerinde çevrimdışı çalışmak isteyenler için olmazsa olmaz. Evenote Premium’daki tüm ekstra özellikler şunlar:

  • Notlarınız üzerinde çevrimdışı çalışabilme,
  • Paylaştığınız notları arkadaşlarınızın düzenlemesine izin verme,
  • Mobil cihazlar için parola kilidi (ekstra güvenlik),
  • Aylık 1GB yükleme kapasitesi ve 100MB maksimum not boyutu,
  • Yüklediğiniz PDF ve benzeri belgelerin içerisinde arama yapabilme,

İnternette artık çok fazla içerik tüketilse de, tüketilen içeriğin değeri her geçen gün azalıyor. Bunun sebebi de, tüketilen içeriğin düzenli olarak saklanmaması ve belirli bir zaman sonra aratıldığında bulunamamasıdır. Bu yüzden, Evenote’u içerik tüketmeyi seven ve tükettiği içeriğe değer veren herkese tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın