Kategoriler
İnternet Dünyası

FeedBurner Hesabı Taşıma

Tüm Feedlerim eski bir Google hesabımda bulunuyordu ve pek ilgilenmiyordum. Google Buzz da gelmişken şu Gmail hesabımı iyice bir oturtuyum, kullandığım tüm hizmetler tek bir hesapta olsun dedim.

Ve bu amaçla yola çıkarak web site yöneticisi araçlarından siteleri tekrar doğruladım. Google Reader’dan aboneliğim olan blogları üşenmedim geçirdim. Sonrasında Adsense için yapacak bir şey yok, 40USD Google’a hediyem olsun diye düşünürken de FeedBurner geldi aklıma.

Bildiğiniz gibi Google hesapları içerisinde birleştirme, taşıma vs gibi bir özellik bulunmuyor. Bu yüzden feedleri incelerken yandık anam, gidecek o kadar abone dedim ama Edit Feed Details’e tam tıklayacakken şans eseri birşey gördüm: “Transfer Feed”

Durur muyum, tıkladım hemen. Ve baktım ki tam istediğim şey “Çok yaşa Google Amca”dedim hemen içimden. Yani neymiş efendim; FeedBurner hesabımızdaki herhangi bir Feed’i başka bir mail adresine aktarabiliyormuşuz. Yapmamız gereken de çok basitmiş:

Feed içerisinde “Transfer Feed” e tıklamak, transfer etmek istediğimiz mail adresini yazmak ve sonrasında o maile gelecek olan mailden Feed’i kabul etmek gerekiyormuş. Bu yöntemle hesap değiştirirken takipçilerim benimle kalmış oldu.

Bir Cevap Yazın