Kategoriler
Araçlar

Goodreads ile Sanal Kütüphanenizi Oluşturun

Goodreads, kitaplarınızı listeler halinde tutabilmenizi sağlayan ve bu sayede sizi bir sonraki favori kitabınızla tanıştırmayı hedefleyen online bir kütüphane servisidir. Goodreads üzerinde okuduğunuz, okumak istediğiniz kitapları kolayca tutabiliyor, kullanıcıların kitaplar için puanlamalarını ve yorumlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızın da okuduklarını, okumak istediklerini takip edebiliyor, ilgilendiğiniz kitaplar hakkında onların da görüşlerini alabiliyorsunuz. Hesap oluşturmak ve kullanmak da oldukça basit.

Bundan birkaç yıl önce, Goodreads hesabımı ilk açtığım zamanlarda ne yazık ki servis üzerinde Türkçe kitaplar neredeyse hiç yer almıyordu ve bu sebeple de Türk kullanıcılar için pek verimli değildi. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın daveti üzerine eski hesabıma yeniden girdiğimde ise bu durumun tamamen değiştiğini, servise neredeyse tüm Türkçe kitapların kullanıcılar tarafından eklendiğini gördüm ve oldukça sevindim.

Yukarıdaki görsele tıklayarak benim Goodreads profilime ulaşabilirsiniz. Kütüphanemdeki tüm kitapları eklemeye inanılmaz üşenmiş olsam da, sevdiğim epey bir kitabı ISBN numaraları ile hesabıma ekledim. Okuduğum kitapları da düzenli olarak tutmaya çalışacağım. Sağ tarafta yer alan “Son Okuduklarım” bölümünü Goodreads hesabımdan veri çekerek oluşturdum. Oradan takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın