Kategoriler
Eğitim

Google Bilim Fuarı 2015’de Ülkemizden 5 Finalist Proje

Yukarıdaki görsel, bu yıl beşincisi düzenlenen Google Science Fair‘in 90 Bölgesel Finalistini gösteriyor. 13-18 yaş arası öğrencilerin geliştirdiği, geleceği şekillendirecek güce sahip bu 90 yenilikçi projenin 5 tanesi ülkemiz okullarının ve öğrencilerinin imzalarını taşıyor:

Hükumetimizin kendi eğitim sistemini yeterli gördüğü, dershanelere ve özel okullara karşı sürekli baskı uyguladığı bu dönemde, böylesine önemli bir fuarda ülkemizi başarıyla temsil eden 5 projenin de özel okullardan çıkmış olması, aslında ülkemiz eğitim sistemi adına birçok şeyi özetliyor. Bu projeleri yaratacak kapasitede çocuklar yetiştirdikleri için TED Kolejlerine, Özel Ege Lisesi’ne ve Özyeğin Üniversitesi’ne teşekkür etmemiz gerek.

4 Ağustos’ta, 90 Bölgesel Finalist arasından seçilen 20 finalistin açıklanacağı Google Bilim Fuarı 2015‘te, yılın projesi 22 Eylül’de açıklanacak. Fuar ve katılan projeler hakkında detaylı bilgi için,https://www.googlesciencefair.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Umuyorum ki 4 Ağustos’ta açıklanacak 20 proje arasında bizim projelerimiz de yer alır.

Bir Cevap Yazın