Kategoriler
Araçlar

Google Chrome İçin Pratik Fotoğraf Boyutlandırma Eklentisi

Fotoğraf boyutlandırmaya pratik bir çözüm arayanlar için Google Chrome eklentisi olarak geliştirilen Resizing, tek bir tıklamayla görselleri çevrimiçi olarak dönüştürmeye, optimize etmeye, kırpmaya ve yeniden boyutlandırmaya olanak sağlıyor. Basit arayüzüyle dikkat çeken eklenti, üyelik istemediği gibi, tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak kullanıma sunuluyor.

Dijital görüntülerinizi farklı hizmet ve uygulamalara uygun boyut ve çeşitlerde yapılandırmanızı sağlayan Resizing, her ihtiyacı karşılamaya yönelik dört önemli özellik üzerine oluşturulmuş. Bunlar; Yeniden Boyutlandırma, Optimize, Dönüştürme ve Kırpma.

Yeniden Boyutandırma: Yüklediğiniz bir fotoğrafı en/boy oranını koruyarak pratik bir şekilde yeniden boyutlandırabileceğiniz gibi, kendi belirlediğiniz özel boyutlarda da yeniden boyutlandırabiliyorsunuz.

Optimize: Zaman zaman fotoğrafları bir yere yüklerken ya da e-posta ile göndermeye çalışırken dosya kısıtlamalarıyla karşılaşırız. Böyle durumlarda fotoğrafın boyutunu küçültmeniz gerekiyorsa, görsel kalitesinden ödün vermeden bunu yapabilirsiniz.

Dönüştürme: BMP, GIF, JPEG, PNG, HEIC, TIFF ve daha birçok yaygın formatı destekleyen Resizing ile, tüm bu farklı formatları JPEG, PNG, WEBP, BMP ve TIFF formatlarına dönüştürebilirsiniz.

Kırpma: Görselinizde önemli bölümlere odaklanarak işinize yaramayan kısımları kırpıp atabilirsiniz. Bu özellikte, Facebook, Twitter, Linkedln ve diğer sosyal medya boyutlarına uygun olarak kırpmanızı sağlayacak seçenekler de bulunuyor.

Fotoğraflarınızı hızlı ve pratik bir şekilde boyutlandırmak istiyorsanız, Resizing’in bunun için yeterli bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. Resizing eklentisini tarayıcınıza kurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın