Harry Potter Dünyasından Yeni Film Yolda: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Fantastic Beasts and Where to Find Them ile beraber, Warner Bros. ve J. K. Rowling bu serinin toplamda 5 filmden oluşacağı duyurmuştu. Neredeyse olmayan bir kitaptan senaryo yaratılarak çekilen ilk filmi oldukça beğenen bizler de yeni film için merakla beklemeye başlamıştık. Nihayet beklediğimiz haber geldi ve Warner Bros. yeni filmin adını Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald olarak duyurdu.

Gellert Grindelwald, Harry Potter dünyasında Voldemort öncesindeki en karanlık büyücü olarak biliniyor. Albus Dumbledore ile çocukluk arkadaşı olan Gellert Grindelwald’ın karanlık büyüye olan eğilimi aralarında tartışmaya sebep olmuş ve bu tartışma Albus’un kız kardeşi Ariana’nın ölümüne yol açmıştır. Bu olayın ardından İngiltere’den kaçan Grindelwald, karanlık yola kendini adamış, Dumbledore ise aydınlık tarafı seçmiştir. İkilinin arasındaki tüm hikaye serinin 7. kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları‘nın  Albus Dumbledore’un Hayatı ve Yalanları isimli bölümünde uzun uzun anlatılmaktadır.

Mürver Asa’yı ele geçiren ve kendisine güçlü bir ordu kuran Grindelwald, Avrupa’nın her yerine korku salmaya başlamış. Grindelwald’ı durduran isim ise elbette ki Albus Dumbledore olmuş. Dumbledore ile Grindelwald arasındaki düello büyücülük tarihinin en iyi düellosu olarak biliniyor. Grindelwald kaybedince, kendisine karşı çıkanlar için inşa ettirdiği ve kapılarının üzerine “çoğunluğun iyiliği için” yazdırdığı Nurmengard isimli hapishaneye hapsedilmiş.

Fakat ben kendimi genç büyücülerin eğitimiyle meşgul ederken, Grindelwald bir ordu kuruyordu. Onun benden korktuğunu söylüyorlardı, belki doğruydu da, ama benim ondan korktuğum kadar değildir sanırım… Korktuğum şey hakikatti. Çünkü o korkunç dövüşte aslında hangimizin kız kardeşimi öldüren laneti yaptığını hiçbir zaman bilmemiştim… Sanırım o da bunu biliyordu, beni neyin korkuttuğunu biliyordu. Onunla karşılaşmayı erteledim de erteledim, ta ki daha fazla direnmenin artık fazla utanç verici olacağı noktaya kadar. İnsanlar ölüyordu ve o durdurulamazmış gibi görünüyordu, yapabileceğimi yapmak zorundaydım.” -Albus Dumbledore

Soldan Sağa Doğru: Jude Law, Ezra Miller, Claudia Kim, Zoë Kravitz, Callum Turner, Katherine Waterston, Eddie Redmayne, Dan Fogler, Alison Sudol and Johnny Depp.
Soldan Sağa Doğru: Jude Law, Ezra Miller, Claudia Kim, Zoë Kravitz, Callum Turner, Katherine Waterston, Eddie Redmayne, Dan Fogler, Alison Sudol and Johnny Depp.

16 Kasım 2018’de vizyona girecek olan yeni filmin konusu, adından da anlaşılabileceği gibi Grindelwald’ın Avrupa’da ordu toplaması ve işlediği suçlar olacak. Asıl bomba ise, filmin oyuncu kadrosundan geldi. Grindelwald’ı canlandıran Johnny Depp‘in karşısında Albus Dumbledore olarak Jude Law yer alacak.

Bir Cevap Yazın