Joker (Heath Ledger) Ödülünü Aldı

Aslında bu yazıyı bir hafta önce yazacaktım, -Oscar ödül törenini izledikten hemen sonra- ancak tören bittikten sonra direk Youtube’a girip birisinin yayınladığını umarak Heath Ledger’in Oscar videosunu aradığımda olmadığını görüp yazıyı yayınlamak için bekleme kararı almıştım.

Geçtiğimiz yıl The Dark Knight’ı ilk izlediğimde (Joker için defalarca izledim) Heath Ledger’ın oyunculuğuna tek kelime ile hayran kalmıştım. Bir karakterin ne kadar iyi oynanabileceğini tüm sinemaseverlere ders niteliğinde öğretiyordu. Oyunculuğu sayesinde bir Batman filmini bu kadar sevdiren ilk kez Batman değil, kötü karakter Joker oldu. Heath Ledger filme baştan sona bir ayrıcalık kazandırmıştı. Dünya’da Joker Hayranları adında müthiş büyük bir kitle oluştu. Heath Ledger yaşamınındaki son rolünü kusursuz bir şekilde oynamıştı…

Oscar ödül törenlerinde en iyi yardımcı aktör dalında ödül alacağına hiç şüphem yoktu. Törende resmi dev ekrana yansıdığında adeta bütün salon büyülendi. Ödülünü almaya ailesi çıktı sahneye ve bütün salon ayağa kaltı. Sean Penn’in ağladığını bile gördüm bir an. Gerçekten müthiş bir andı. Heath Ledger öldüğünde kimse gülmüyordu. Joker hakettiği yere ulaştığına göre, artık onu istediği gibi, yani gülerek anabiliriz diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın