Mim: Hangi Dizileri İzliyorum? (2010)

2 ay önce İbrahim’in, 18 gün önce de Oğuz’un gönderdiği “Blog Yazarları Hangi Dizileri İzliyor?” başlıklı bir mim var elimde. Vaktim olmaması sebebiyle izlediğim dizilerin yeni sezonlarına yetişemediğim için uzunca bir süre yazamadım bu mim hakkında. Oğuz birkaç gün önce hatırlatınca aklıma geldi, yazayım dedim.

Star Wars - The Clone WarsHem bölümlerin 20dk olması hem de bir Star Wars hastası olmam sebebiyle hiçbir bölümünü kaçırmadan, her hafta düzenli olarak izlediğim tek dizi Star Wars: The Clone Wars. Star Wars’un 2. ve 3. bölümleri arasında geçen olayları anlatan dizinin  3. sezonu Cartoon Network’te yayınlanmakta. Bu çizgi dizinin en sevdiğim yanı ise her bölümünün ayrı bir mesaj vermesi. 3. Sezon pek güzel değil derken 8. bölümde verilen “a failure in planning is a plan for failure” mesajı beni benden aldı mesela. Eğer bir Star Wars hastasıysanız diziyi izlemeye başlayın. Bölümlerin kısa olması sebebiyle yeni bölümlere yetişmeniz çok uzun sürmeyecektir.

22 sezonluk The Simpsons efsanesi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’dan oluşan ortalama bir amerikan ailesini konu alıyor. Ailenin yaşantısını anlatan dizi, Amerikan kültürünü, toplumunu, televizyonunu ve farklı insanlık hallerini  espirili bir dille taşlıyor. Bloğumdan da anlaşılacağı üzere bir Simpsons hastası olan ben, 22 sezonunu izlediğim ve izlerken yerlere yattığım bu diziyi nasıl anlatsam bilemiyorum.  Bu yüzden 20 yıldır Fox’ta yayınlanmakta olan ve 20. yüzyılın en iyi televizyon dizisi olarak kabul edilen The Simpsons hakkında bir bilginiz yoksa, 12 milyon kişinin beğendiği Facebook Sayfasını bir ziyaret edin derim.

The Simpsonsdexter2006 yılında başlayan ve James Manos Jr.’ın Darkly Dreaming Dexter isimli romanından uyarlanan bu harika dizinin henüz 3 sezonunu izledim. Dizi, hem seri katil hem de Miami Metro Polis Departmanı’nda kan analizcisi olarak çalışan Dexter’ın yaşamını konu alıyor. Showtime kanalında 5. sezonuyla gösterimde olan diziyi izlemeyi düşünüyorsanız birinci sezonu çabuk bitirmenizi tavsiye ederim. Zira ikinci sezonda konuk oyuncu olarak Jaime Murray’i görmek sizi dizinin bağımlısı haline getiriyor, diziyi bırakamıyorsunuz. Dizinin 4. sezonunu ve şu anda yayınlanan 5. sezonunun 7 bölümünü izlemediğim için dizi hakkında uzun uzun yazamıyorum. 4 sezona başlamayı ve Dexter’ın bebeğini görmeyi merakla bekliyorum.

How I Met Your MotherHow I Met Your Mother, 2005 yılından beri CBS kanalında yayımlanmakta olan bir komedi dizisi. Bana göre ise Ally McBeal‘dan sonraki en iyi komedi dizisi. Ted Mosby’nin, 2030 yılında, eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alan dizinin şu anda 6 sezonu yayınlanıyor. Diziyi bu kadar eğlenceli kılan, 6 sezonda bu kadar yükselmesini sağlayan şey ise ise Neil Patrick Harris’in canlandırdığı Barney Stinson karakteri aslında. Biraz gülmeye ihtiyacınız varsa 22 dakikalık bölümlerden oluşan bu harika diziyi izlemeye başlayın ve dizinin ilk bölümünde Ted’in yaptığı o aptallığı hayatınız boyunca yapmamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Yukarıda yazdığım 4 harika dizi haricinde izlediğim diğer diziler ise şunlar:

  • Spartacus (Yeni sezonunu bekliyorum.)
  • V (Yeni sezonunu bekliyorum.)
  • Sherlock (BBC forumlarında 3. bölümlük kısa dizinin devamının çekileceği söyleniyor.)
  • Heroes (Yeni sezonu iptal edildi ve başlamadı. Bir umut, belki başlar…)
  • Flash Forward (Yeni sezonu iptal edildi ve başlamadı. Bir umut da bu, belki başlar…)

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: