Kategoriler
Bookmark

Ne Okuyorsun?

Çok fazla kitap okuyan birisi olarak okuduğum kitapların bir listesini oluşturacağım, puan vereceğim, yorum yapacağım ve diğer kitapseverlere ulaşacağım bir site isterdim her zaman. Bu kapsamda Goodreads, LibraryThing, Google Books gibi duyulmuş siteler bulunsa da hiç biri bana tam olarak istediğimi veremiyordu.

Bu yüzden, Emre Akbudak’ın mükemmel projesi olan Sinebot’tan sonra aynı mantıkla bir kitaplık açmayı düşünüyordum ki, zaten böyle bir projenin hayata geçirildiğini öğrendim: Ne Okuyorsun?

Henüz gelişme aşamasında olan Ne Okuyorsun?’da yalnızca okuduğunuz kitapları listelemiyorsunuz. Okuyacağınız ve okumakta olduğunuz kitaplar için de birer listeniz bulunuyor. Üstelik kitaplarınızı listelerinize göndermek için yapmanız gereken sadece bir tıklama.

Ayrıca kitaplara yorum yapıp puan verebildiğiniz gibi, site üzeride bulunan diğer kullanıcılarla iletişime de geçebiliyorsunuz. Hatta ve hatta aynı ilde bulunduğunuz okurlar ile kitaplarınızı takas edebiliyorsunuz.

Ne Okuyorsun?’un en sevdiğim noktası ise bloğu olan kullanıcılar düşünülerek hazırlanan Widget’leri oldu. Üyelerin sitedeki hareketlerini gösteren bir RSS yayınının yanı sıra, WordPress kullanıcıları için hazırlanmış olan Ne Okuyorsun WordPress Plugin bile bulunuyor.

Bir Cevap Yazın