Kategoriler
Araçlar

Premium Kullandığım Servisler

İnternet ve mobil dünyayla iç içe yaşayan birisi olarak, gün içerisinde okumak, not almak, izlemek, dinlemek gibi temel aktiviteler için birçok servisten faydalanıyorum. Bu servislerin birçoğu ücretsiz servisler olsa da, zaman zaman ihtiyaçlarımı karşılamak için aldığım premium üyelikler de yok değil. Bu yazımda, düzenli olarak ücret ödeyerek premium kullandığım bu servisleri kısaca listelemek istedim.

Daha önce Evernote ile Her Şeyi Hatırlayın başlıklı yazımda detaylıca tanıttığım Evernote, notlarınızı yazı, ses, fotoğraf, belge gibi değişik formatlarda kolayca kaydetmenize ve tablet, telefon, bilgisayar gibi farklı platformlardan ulaşmanıza olanak sağlayan oldukça kullanışlı bir not uygulamasıdır. Premium üyeliğinde çevrimdışı çalışma imkanı bulunduğu ve farklı web servisleriyle çok güzel entegrasyonları olduğu için Evernote, premium için ücret ödediğim servislerin başında yer alıyor.

Google Reader’ın kapanacağı haberi duyulduğunda, kısa zamanda birçok alternatif türemiş olsa da bu alternatifler içerisinde en göze çarpan servis Feedly olmuştu. Nitekim birçok kişi gibi ben de yeni RSS okuyucum olarak Feedly’i tercih etmiştim. Evernote ile saklama entegrasyonu ve takip ettiğiniz kaynaklardan bildirim alma özelliği sebebiyle premium için düzenli olarak ödeme yapıyorum.

Hobi olarak zaman zaman DJ’lik yaptığım için terabaytlarla saydığım epey geniş bir müzik arşivim bulunuyor. Bu yüzden bilgisayar başında olduğum zamanlarda harici müzik dinleme servislerini kullanmıyorum. Zaten Spotify gibi servisleri de, arşivimin yanında epey yetersiz buluyordum. Aradığım birçok sanatçı ve parça genelde Spotify’da olmuyordu. Bunun yanında, mobilde müzik dinlemeye dair bir ihtiyacım olduğu her daim hissetmişimdir. Genelde telefonuma sevdiğim albümleri atsam da, başka bir şey dinlemek istediğimde tıkanıp kalırdım. Servisin premium üyeliğini sadece shuffle modundan kurtulmak için alıyor olsam da, mobilde müzik dinleme ihtiyacımı bir süredir Spotify mobil uygulaması ve premium üyeliği ile sağlıyorum.

Bir Cevap Yazın