Kara Kule’den Fragman Geldi: Silahşor’un Gizemli Yolculuğu Beyazperdede Başlıyor…

Siyahlı adam çölde kaçıyordu. Silahşor de peşindeydi

Lise yıllarımda okuduğum, en iyi fantastik kitap serileri listemden eksik etmeyecek kadar çok sevdiğim Kara Kule Serisi‘nin beyazperdeye yolculuğu hakkında yıllardır birçok girişim, haber ve dedikodu duyuldu. Sayamayacağımız kadar çok olan bu girişimlerden beni en çok umutlandıranı, filmde Lost dizisinin oyuncularının oynayacağı ve yönetmen koltuğunda J.J. Abrams‘ın oturacağı versiyondu. Bu haberin de yalan çıkmasının ardından serinin sinema uyarlaması konusunda büyük bir umutsuzluğa kapılmıştık.

2015 yılında başlatılan ve nihayet sonuca ulaşan bu son girişimden de aslında pek umutlu değildim. 2016 yılının başlarında gelen Nikolaj Arcel‘in yönetmen koltuğunda oturduğu iddialarının üzerine Stephen King’in başrol oyuncuları Matthew McConaughey ve Idrıs Elba‘yı duyurduğu twiti gördüğümde, nihayet demiştim! Nihayet, silahşor’un gizemli yolculuğu beyazperdede başlıyor…

Üç film olarak planlanan serinin ilk filmi The Dark Tower ülkemizde 4 Ağustos 2017‘de gösterime girecek. Serinin 4. kitabı Büyücü ve Cam Küre içerisinde anlatılan Roland’ın geçmişi ile ilgili hikayenin de bu yıl içerisinde televizyona uyarlanacağı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın