Sons of Anarchy’den Ekranlara Veda: Final Ride

Sons of Anarchy’den Ekranlara Veda Final Ride

Severek izlediğimiz, müziklerini hayatımın bir parçası yaptığımız Sons of Anarchy son yolculuğunu yaptı ve ekranlara harika bir finalle veda etti. Sanki 7 sezondur değil de, 70 sezondur hayatımızdaydı, o kadar büyük bir boşluk bıraktı. Repliklerini, konusunu, karakterlerini, inanılmaz oyuncularını ve en çok müziklerini özleyeceğim.

Charlie Hunnam‘ı ilk olarak Elijah Wood ile başrollerini paylaştığı Greeen Street Hooligans filminde tanımıştım. Sons of Anarchy’de hayat verdiği Jax Teller karakteri ile de en sevdiğim oyunculardan birisi haline geldi. Jax, 7 sezon boyunca çok şey yaptı; bazen iyi, bazen kötü adam oldu. Dostlarını kaybetti, ailesini kaybetti, zaman zaman da kendisini kaybetti, çok savaştı ama hiçbir zaman vazgeçmedi…

Sons of Anarchy, izlemeyenlerin bile müzikleri sebebiyle yakından takip ettiği bir diziydi… The Forest Rangers ve The White Buffalo dizi için o kadar harika parçalar hazırladılar, o kadar harika coverlar yaptılar ki, diziyi bilmeyen, duymayan kimse kalmadı. John the Revelator, Hey Hey My My ve House of The Rising Sun diziyle beraber bizim içinbambaşka şarkılar oldular…

Son olarak da, dizinin finalinde öyle bir parça çaldı ki, bir anda inanılmaz bir duygu yoğunluğunda boğuldum. Dizinin yapımcısı Kurt Sutter, final parçası Come Join the Murder‘ın sözlerini bizzat kendisi yazmış. Parçayı da,The Forest Rangers ve The White Buffalo finale yakışacak bir şekilde beraber hazırlamışlar. Bana da finalin ardından saatlerce aralıksız dinlemek düştü…. (şuradan dinleyebilirsiniz)

Jax, can dostu Opie, değişik Juice, manyak Tig, adam gibi adam Nero, psikopat Happy, yaşlı kurt Bobby, kraliçe Gemma, mazoşist Otto, tahta Chuchy, doktor kız, adamım Chibs ve diğer tüm karakterler… Hepsini çok özleyeceğiz. Hatta sizi bilmem ama ben kötü adam Clay’i ve August Marks’ı bile özleyeceğim sanırım.

Bir Cevap Yazın