Kategoriler
Bookmark

Takip Ettiğim Bloglar #Mim

Mimler, blog dünyasının hiç eskimeyen, tam unutulduğunu düşündüğünüz anda kendisini hatırlatan, en keyifli etkinliklerindendir. Bir yazar, ortaya bir konu atar ve diğer yazar arkadaşlarının da bu konuda yazmalarını ister. Bu sayede, ortaya o konu hakkında birçok kaynak ve görüş çıkar, tam bir hazine oluşur.

Bugün, beni Tahsin mimlemiş, takip ettiğim blogları sormuş. Aslında buna benzer bir mimi (Takip Edilesi 5 Blog) çok uzun süre önce cevaplamıştım ama bunu da cevapsız bırakmak istemiyorum. İşte karşınızda, uzun zamandır sıklıkla takip ettiğim, hiçbir yazısını kaçırmadığım bazı bloglar.

Cokabook

Küçükken yalnızca resimlerine baktığımız kitaplar vardı ya hani, işte bu da tam onlar gibi bir günlük. Tasarımcı olan Ahmet Coka, günlüğünde yaşadıklarını yazarak değil, çizerek anlatıyor. Çizemediği olursa da , bir diğer bloğu olan Kaçış Planı‘nda onları kelimelere dökmeye çalışıyor.

Fil Uçuşu

Fil Uçuşu, çok sevdiğim Türk yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan‘ın okuduklarını, dinlediklerini, izlediklerini ve aklına takılanları yazdığı yazılarından oluşuyor. Bloğuna o kadar düzenli, yerinde ve kaliteli yazılar yazıyor ki, bayılıyorum. Sanat severler için harika bir günlük.

Devamlılık Hatası

Emrah Kolukısa‘nın sinema boğu olan Devamlılık Hatası‘nı ilk zamanlarından bugüne, yani yaklaşık olarak 5 senedir takip ediyorum. Son zamanlarda yazma temposunu biraz düşürse de, blogda hâlâ izlemek istediğim o kadar çok film var ki, bu pek sorun olmuyor. Yine de, tabii ki daha çok yazmasını bekliyoruz.

Sanatblog

Birkaç arkadaşın birbirlerine göstermekten keyif aldığı sanatsal işleri paylaşmak amacıyla kurdukları bu blog da uzun süredir takip ettiğim bloglar arasında yer alıyor. Blogda paylaşılan harika sanatsal çalışmaların yanı sıra, sosyal medya hesaplarında harika videolar ve parçalar da paylaşıyorlar. Tüm akışlarını görmek için, Sosyal Medya Karışımı adında güzel bir sayfaları da mevcut.

Aydan Atlayan Kedi

Bu blogla, blog dünyasına adım attığım, bir şeyler okumaya başladığım ilk zamanlarda tanışmıştım. Aradan 6 sene geçmiş olsa da hâlâ en sevdiğim bloglar arasında yer alıyor. Kedi, atlamak için aya her çıktığında, onu büyük bir merakla takip ediyorum. Yazdığı her şeyi, su içer gibi okuyorum.

Görevimi yerine getirdim ve bu mimde paylaşmak için bu blogları seçtim. Şimdi, birilerini mimleme sırası bana geçtiğine göre, ben de bu konuda yazmaları için, İbrahim‘i, Gülşah‘ı ve Beyaz‘ı mimliyorum.

Bir Cevap Yazın