Kategoriler
Araçlar

Todoist: Herkes İçin Kullanışlı Yapılacaklar Uygulaması

Todoist Nedir?

Todoist, hayatını düzene sokmak isteyenler için hazırlanmış, çevrimiçi yapılacaklar listesi oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir görev yöneticisi uygulamasıdır. Diğer uygulamaların aksine birçok platformda kullanılabilir olması, çevrimiçi çalışması, minimalist tasarımı ve ücretsiz sürümünde çok fazla fonksiyon sunması, Todoist’i benim için vazgeçilmez uygulamalarımdan birisi haline getirdi.

Diğer Görev Yöneticilerinden Farkı Nedir?

Benim için, Todoist’i diğer uygulamalardan ayıran özelliklerinin başında dikkat dağınıklığını engelleyen minimalist ve işlevsel bir tasarıma sahip olması geliyor. Bunun haricinde uygulamanın ücretsiz versiyonundaki dikkat çekici özellikler şunlar:

Todoist Hangi Platformlarda Çalışıyor?

Todoist halihazırda Android, iOS, macOs, Windows ve Chrome başta olmak üzere 10+ platformda senkronize çalışıyor. Ben, kullanmakta olduğum android cihazımda bir ekranımı Todoist widget için ayırıyorum. Gün içerisinde yapmam gereken her şeyi, elimin altındaki tek bir ekranda görüp yaptıkça tik atabiliyorum.

Windows 10 için masaüstü uygulaması da bilgisayarımda sürekli olarak açık buluyor, bilgisayar başında olduğum zamanlarda da bu uygulamayı kullanıyorum. Chrome uygulaması yüklü olsa da, bir fonksiyonu haricinde pek kullanmıyorum. Kullandığım bu fonksiyon da bayıldığım “web sitesini görev olarak ekle” butonu; herhangi bir siteye sağ tıklayıp görev olarak Todoist’e ekleyebiliyorsunuz. İlgimi çeken ve daha sonra okuyacağım içerikleri görev olarak eklemek unutmamamı sağlıyor. Bu özelliğe ben modern yer imi yöneticisi diyorum; artık yer imlerine ekleyip okumayı unuttuğum içerikler yok.

Todoist Premium Ücreti ve Özellikleri

Yeni başlayanlar ve günlük kullananlar için çok gerekli olmasa da, proje planlayan kullanıcılar için Todoist Premium oldukça gerekli. Premium sürümünün en öne çıkan özellikleri, etiketler, hatırlatıcılar ve bulut sistemlerinden sınırsız dosya yükleme. Bunların haricinde görevleri dışa aktarım yaparak takvim uygulamasına gömebilme özelliği ve otomatik yedekleme özelliğini de oldukça fonksiyonel buluyorum. Todoist Premium’un yıllık ücreti 28.99 $ olarak belirlenmiş. Aylık olarak 2.5 $ gibi bir rakama denk geliyor.

Bir Cevap Yazın