Kategoriler
Araçlar

Unroll.me ile Gereksiz E-Postalardan Kurtulun

2014 yılında kabul edilen ve yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun “izinsiz ticari elektronik ileti” gönderimini yasaklıyor olsa da ne yazık ki yasanın yürütmesi pek sağlıklı yapılmıyor. Bu yüzden her gün mail kutumuza farklı farklı firmalardan tanıtım mailleri alıyor, daha da kötüsü bu firmaların e-posta gönderim listelerine istemeden üye oluyoruz.

Kullanıcılarını bu gereksiz postalardan kurtarmak için kurulan Unroll.me birkaç yıldır ücretsiz olarak kullandığım ve oldukça sevdiğim uygulamalardan. Kayıt olduğunuz mail adresinizi tarayan ve üye olduğunuz tüm e-posta listelerini listeleyen uygulama, tek tıkla istemediğiniz listelerden çıkmanızı sağlıyor.

Dilerseniz sizlere tüm gereksiz postalardınızdan günlük olarak bir rollup, yani özet de sunan uygulama tamamen ücretsiz olmakla beraber oldukça basir bir arayüze sahip. Tüm e-posta aboneliklerinizi gözden geçirip istemediklerinizden tek tıkla ayrılmanız ortalama 5 dakika sürüyor. Unroll.me’nin kullanmakta olduğum web sürümünün yanı sıra App Store Uygulaması da mevcut.

Bir Cevap Yazın