Kategoriler
Araçlar

Windows Live Mail ile İnternet Keyfi

Çok uzun zamandır ben de birçok internet kullanıcısı gibi Microsoft’un internet hizmetlerini beğenmiyor, özellikle İnternet Explorer sebebiyle büyük bir önyargı besliyordum. Bu önyargım Microsoft Türkiye Internet İş Grup Yöneticisi Emre Tok‘un PCnet Haziran Sayısı‘ndaki “Meşgul insan ve yeni Windows Live Hotmail” başlıklı yazısını okuduğumda tamamen yok oldu.

Emre Tok,  Windows Live Hotmail’in yeni sürümünü tanıttığı ve gerçekten samimi bir dille yazdığına inandığım bu harika yazısında, Microsoft’un ürün geliştirirken temel aldığı şeyden bahsediyordu: “Meşgul İnsanlar” ın hayatlarını kolaylaştırmaktan. İşte bu ilgimi çekmişti.

Özellikle Google Reader’ın kullanışsızlığından, Gmail’in karışıklığından ve FriendFeed’te geçirdiğim vakitten yakınan ben, bu yazının ardından Microsoft ürünlerini denemeye karar verdim ve kullandığım tek Microsoft uygulaması olan  Windows Live Writer‘ın yanına Windows Live Mail’i de ekledim. Üzerinden tam bir hafta geçti ve bu bir hafta içerisinde internette geçirdiğim zaman bana bu yazıyı yazdıracak kadar keyifli bir hâl aldı. Nasıl mı? İşte tam olarak bundan bahsetmek istiyorum; Windows Live Mail’den..

Tüm Mail Hesaplarınız Bir Arada

Windows Live Mail, tüm mail hesaplarınızı tek bir yerde toplamanıza olanak sağlıyor. Tüm maillerinizi Hızlı Görünümler kısmından kolayca takip edebiliyor, glen maillere istediğiniz hesabınızdan cevap yazabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınıza depolanan maillerinize istediğiniz zaman çevrimdışı olarak erişebiliyorsunuz.

Hepsi Tek Bir Ekranda

Windows Live Mail’in özellikleri sadece E-Mail hesaplarımızı kolayca kontrol etmemizi sağlamakla sınırlı değil; içerisinde takvim ve rss okuyucu da bulunuyor. En büyük özelliği ise tüm bu özelliklerin tek bir ekranda olması ve tek bir tıkla aralarında kolayca geçiş yapılabilmesi.

Akışlarınızı Kolayca Erişin

Live Mail, RSS aboneliklerinizi kategorilere ayırabiliyor,  tek bir tık ile hepsini anında güncelleyebiliyorsunuz. Ayrıca akışlarınızın bilgisayarınızda depolanması, internet erişiminiz olmasa bile tüm akışlarınızı çevrimdışı okuyabilmenizi sağlıyor. Tüm akışları çok kaliteli bir şekilde göstermesi ve  tek bir tıklama ile tarayıcınızda çevrimiçi olarak açması da diğer RSS okuyucularına şans tanımıyor.

Takvim ve Kişiler

Windows Live Mail içerisinde bulunan Takvim, Windows Takvim’in aynısı. Kolay kullanımı ve paylaşımı ile ön planda; kolayca etkinlik oluşturabiliyor, oluşturduğunuz etkinlikleri arkadaşlarınız ile paylaşabiliyorsunuz.  Geniş ekran olması ve üzerinde reklendirme yapılabilmesi de en sevdiğim iki özelliği.

Son olarak kullanmadığım iki özellikten birisi olan kişilerden de bahsetmem gerekirse; Windows Live kişilerinizi ister çevrimiçi, ister çevrimdışı olarak kolayca düzenleyebilme imkanı sağladığını söyleyebilir ve yazımı fazla uzatmadan sizleri Live Mail kullanmaya davet edebilirim.

Buyrun…

Bir Cevap Yazın