Kategoriler
Araçlar

Windows Live Writer ile Blog Tutmak

Birçok WordPress sitem bulunduğu için her birine içerik girmekte geçekten zorlanıyorum, tek tek giriş yapıp yazı yazmak… Bilgisayarıma format attııktan sonra messenger yüklerken denemek amacıyla Live Writer’da yükledim.  Açıklamasında yazdığına göre tam işime yarayacak birşeydi.

Windows Live Writer sayesinde birçok blog sistemine uzaktan yazı gönderebiliyorsunuz. Live spaces, share point, blogger, wordpress gibi sistemler  başta olmak üzere birçok blog sistemini destekleyen bu güzel yazılım içerik girmekte zorlananlar içi birebir. Live Writter’ı WordPress sitelerimde kullanmaya başladığım için WordPress’de kullanmaktan bahsetmek istedim.

WordPress bloglarınıza Live Writer ile yazmak için yapmanız gereken tek şey WordPress XML-RPC yayınlama protokolünü etkinleştirmek ve Live Writer’dan bloğunuzu eklemek. Programı açtığınızda karşınıza gelen ekrandan dilediğiniz sitenizi seçiyor ve gelişmiş metin editörü sayesinde içeriğinizi kolayca hazırlayabiliyorsunuz.

Editöden biraz bahsetmek gerekirse; Live Writer’da gelişmiş bir metin editörü bulunuyor. Metin edörü sayesinde yazılarınızı düzenliyebiliyor ve gerekirse tablo, köprü, video gibi içerikler ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca yazılarınızın sitenizde yayınlanacağı kategoriyi seçebiliyor ve etiket ekleyebiliyorsunuz. Programın bana göre en büyük özelliği ise WordPress tema dosyalarınızı indirmesi ve hafızasına alması. Bu sayede yazılarınız temanız ile uygun oluyor ve normal yazılarınızdan hiçbir farkı kalmıyor.

Siz de benim gibi bloglarınıza yazı yazmak için giriş yapmaktan sıkıldıysanız Windows Live Writer tam size göre…

Bir Cevap Yazın