Murat Yıkılmaz Kimdir?

Merhaba Ben Murat,

27 yaşındayım ve İstanbulluyum. Doğal olarak, şu anda gezmekte olduğunuz bu bloğun sahibi ve tek yazarıyım. Aslında çok konuşan bir kişiliğe sahip olsam da, konu kendim olunca konuşamayan insanlardanım. Bu yüzden, gerek bloğum içerisinde, gerekse de diğer mecralarda tamamen ilgilendiğim konular ile hayatım hakkında yazıyor olmam beni biraz olsun rahatlatıyor ve kendimi tanıtma şansı veriyor. Bir yandan da kafamda biriken düşünceleri dışarıya çıkarmış oluyorum.

Hayatım ve Hobilerim

Küçüklüğümden beri karate sporuyla uğraşıyorum. Bir gün bunun mesleğim haline gelebileceğini hiç düşünmemiştim ama doğru bir zamanda bu kendiliğinden gerçekleşti. Bir yandan karate antrenörlüğü yapıp bir yandan internet sektörü üzerine olan diğer işlerimle hayatımı yürütmeye çalışırken, Gezi Parkı Olayları her şey değiştirdi. Bizlere değişik duygular yaşatan olaylar sonra erdiğinde, oturdum ve “beni en çok mutlu eden şey ne?” diye düşündüm.  Bu soruya verdiğim yanıt “çocuklar ve spor” olunca da her şeyi bir kenara bırakıp, ne olursa olsun karate antrenörlüğü başta olmak üzere sporla ve çocuklarla ilgilenmeye karar verdim. Bu yüzden mesleğim sorulduğunda antrenörlük desem de, yaptığım şeyi asla iş olarak görmedim. Bana göre, sevdiğiniz şeyi yapıyorsanız, buna iş değil, eğlence denir.

Spor ve çocuklarla beraber, çok sevdiğim bir diğer şey de okumak. Küçük yaştan beri birçok kitapta birçok macera yaşadım, birçok şey öğrendim. Yaşım ilerledikçe, küçükken fantastik kitap okumalarıyla başlayan okuma alışkanlığım yerini edebiyat, tarih, felsefe ve bilim alanında okumalara bıraktı. Spordan artakalan zamanımın büyük bir çoğunluğunu okuyarak geçirmeye çalışıyorum. Okuyarak kendimi geliştirdiğime ve bu sayede çocuklara daha iyi bir eğitmen olabildiğime inanıyorum. Benim düşünceme göre, iyi bir eğitmenin farklı şeylere ilgi duyan insanlarla iletişimini sürdürebilmesi ve onları daha iyi anlayabilmesi için her alanda az da olsa bilgi sahibi olması gerekiyor.

Okumanın dışında hobi olarak müzik dinlemekten, puzzle yapmaktan ve tüple dalıştan hoşlanıyorum. Günlük hayatın koşuşturmasından birazcık kaçabildiğim her anda bunlardan biriyle meşgul olmaya çalışırım.

Hedeflerim ve Gelecek Planlarım

Uzun vadede gerçekleştirmek istediğim hayallerim olsa da kısa vadede bunlar üzerine hırs yapıp planlar kurmuyorum. Şu anda yapmak istediğim şeyleri yapıyorum ve gelecekte yapmak istediğim şeyler de yalnızca bunların devamını oluşturuyor. Elbette ki bir hoca olarak gelecekte kendi öğrencilerimi yetiştireceğim, çocuklara pedagojik yöntemlerle doğru ve yaratıcı eğitimler verebileceğim bir salonumun olması en büyük hayalim. Bunu yaparken zaman zaman yurt dışına çıkıp farklı ülkelerde ekstrem sporlar yapsam, birazcık gezsem, hayattan daha ne isterim ki? Yaptığım şeyleri severek yaparsam, bir gün bunların gerçekleşebileceğine inanıyorum.

Benimle iletişim Kurmak?