Kategoriler
Oyun

12 Labours of Hercules

Uzun yıllardır herkes gibi ben de Company of Heroes, CS:GO, Age of Empires, Rome, League of Legends gibi popüler birçok oyun oynuyorum. Bu oyunları bir kenera bıraktığımızda bir de Steam indirimlerinden satın aldığım ya da Google Play’den indirip oynadığım bazı küçük oyunlar var ki, çok kişi tarafından bilindiklerini ve oynandıklarını düşünmüyorum. Bu yüzden bloğumda böyle eğlenceli ve küçük oyunları paylaşmak istiyorum. İlk oyun olarak da grafiklerini, müziklerini ve oynanışını oldukça beğendiğim 12 Labours of Hercules‘i seçtim.

Oyunda, Herkül’ün karısı Hades tarafından kaçırılıyor, siz de karısını kurtarmak için çıktığı yolculukta Herkül’e yardım ediyorsunuz. Bu oyunda, Herkül’ün antik yunanda geçen 12 görevinden toplam 4 tanesini tamamlıyorsunuz ve karısını kurtarıyorsunuz. Her görevin 10 bölümü bulunuyor. Yani oyun toplam 40 bölüm ve birkaç bonus bölümden oluşuyor. Diğer 8 görevi için “12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull” ve “12 Labours of Hercules III: Girl Power” oyunları yapılmış. Serinin devamının da geleceği söyleniyor.

Oyun yalnızca mouse ile oynanıyor. Her bölümde işçileriniz var ve haritada altın-tahta-yiyecek olarak üç farklı kaynak mevcut. Size verilen bölüm görevini yapmak için (örneğin yolun üzerindeki kayaları temizlemek) işçilerinizi en hızlı ve mantıklı şekilde çalıştırmanız, elde ettiğiniz kaynakları da mantıklı bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Oyunu normal olarak bitirmek kolay olsa da, Developer skorlarıyla yarışmak isterseniz yalnızca mouse ile oynanabilmesine karşın oyun sizi ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor. Tüm başarımları tamamlamak için keyifli bir uğraş vermem gerekti.

Bugüne kadar Steam’de indirime giren, aldığım oyunlar arasında açık ara en keyiflisiydi. Oyunu bitirmemin ardından ilk yaptığım şey, serinin devam oyunlarını alarak onlara başlamak oldu, serinin şu ana kadar yayınlanan oyunlarını tüm başarımları kazanarak bitirdim, sıra sizde…

12 Labours of Hercules Tüm Bölümlerin Çözümü

Oyunu oynarken takıldığınız bölümlerde sizlere yardımcı olabilmesi adına, tüm bölümleri Gold -3 Yıldız- seviyesinde tamamlayarak bir oynanış rehberi oluşturdum ve Youtube’da oyun videolarımı yüklediğim Oyun Rehberi isimli kanalımda paylaştım. Geçemediğiniz bölümler için bu rehberdeki videolardan faydalanabilirsiniz. Serinin diğer oyunlarının tanıtımını ve rehber videolarını da aynı kanalda bulabilirsiniz.

“12 Labours of Hercules” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir