Kategoriler
Sanat

6. Beyoğlu Sahaf Festivali

Pazar günü Esra ile beraber bu yıl altıncısı düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali‘ni gezdik. Eski kitaplar, dergiler, resimler ve plaklar derken kendimizi geçmişte bulduk. Çoğu zaman pikaplardan çalan Beatles şarkılarına o kadar kaptırıyordum ki kendimi, kendime geldiğimde 2-3 dakika boyunca Esra’yı aramam gerekiyordu.

Esra Black Sabbath plakları, ben de kapak baskılı Pink Floyd plakları aradığım için sahaflardaki tüm plakları didik didik ettik ama ikimiz de aradıklarımızı bulamadık. Plaklar haricindeki arayışlarımızda da şansımızın pek iyi gittiğini söyleyemem. Ben Susanna Tamaro’nun eski bir kitabını, o ise birkaç tane eski dergi bulabilmişti sadece…

Tam festival alanından ayrılmaya yakın, Beatles’ın tüm şarkı sözlerinin olduğu, daha önceleri arayıp da bulamadığım 1975 basımı bir kitap buldum. İçerisinde Beatles’ın daha önce yayınlanmamış bazı fotoğrafları da bulunuyor. Hoş, internet ile beraber “yayınlanmamış fotoğraf” kavramı biraz öldü biliyorum ama, fotoğrafların birçoğunu ben ilk defa görüyordum ve bu da beni gerçekten mutlu etti.

Her ne kadar ilk günlerde güzel olan çoğu şey satılmış olsa da ,festival kocaman afişinden de gördüğünüz üzere 14 Ekim’e kadar sürüyor. Eski olan şeyleri seviyorsanız, mutlaka uğrayın.

Bir Cevap Yazın