Kategoriler
Oyun

Omino

Kısa bir süre önce kurulan yerli oyun şirketi MiniMana Games‘in çıkardığı ilk oyun olan Omino, klasik üçlü eşleştirme oyunlarını strateji ile birleştiren, çıktığı günden bugüne elimden düşüremediğim oldukça eğlenceli bir mobil oyun.

Sürükle bırak şeklindeki oynayış kolaylığı ile aynı renk en az üç halkayı yan yana getirerek patlatmaya ve puan kazanmaya çalışıyorsunuz. Patlattığınız halkalar içerisinden başka renk halkalar çıkması, oyunun diğer eşleştirme oyunlarından farkı kılan ve derinlemesine düşünmenizi gerektiren en büyük etken. 5×5 oyun alanı içerisinde, en az 2-3 kademeli düşünmeniz ve zincirleme patlatmalar yaparak yüksek puanlar toplamanız gerekiyor.

Yalnızca halkaları patlattığımız klasik modu ile tanıdığımız oyuna, kısa bir süre önce Arcade modu da eklendi. Bu modun klasik moddan farkı ise, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi beton halkalar ve bombalar. Bu iki yeni faktör ile oyun oldukça zor ama çok daha eğlenceli bir hal aldı diyebilirim.

Android için şuradan, iOS için ise şuradan indirebileceğiniz oyun, minimalist tasarımı, can sıkmayan müziği, basit animasyonları ve en önemlisi de kullanıcıyı boğmayan reklamları ile benden tam not aldı. MiniMana Games’in yeni oyununu merakla bekliyor olacağım!

Bir Cevap Yazın