Kategoriler
Film

Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story (2012)

Değerlendirme: 8 / 10.

Bilinen ismiyle Samurai X, benim tekrar tekrar izlediğim, oldukça beğendiğim bir anime serisidir. Doksanlı yıllara ait olan anime, çocukluğumda birçok kanalda gösterildiği için ben de bıkmadan, usanmadan her sabah izlerdim.

2012 yılında gösterime giren Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story ile ova Keishi Ohtomo yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmış. Japon sinemalarında oldukça beğenilen ve 2 günde 5 milyon dolar gişe yapan filmi ben de oldukça beğendim.

Hitokiri Battousai, Edo döneminin sonunun gelmesi için imparator Meiji adına savaşmış, birçok insan katletmiş efsanevi bir savaşçıdır. Meiji döneminin gelmesiyle beraber ortadan kaybolup Kenshin Himura ismiyle bir rurouni (gezgin) olarak yaşamını sürdürmektedir.

Kenshin gezginliğinin 10. yılında Tokyo’da Kaoru Kamiya isimli genç bir kadın ile karşılaşır. Kaoru, kendisini Battousai olarak tanıtan ve dojosunun adını kullanarak insanları katleden bir katilin izini sürmektedir ve ilk karşılaşmalarında Kenshin’in o kişi olduğunu sanmıştır.

Bir daha kimseyi öldürmeyeceğine dair kendisine söz veren Kenshin, kendisini hem sahte Battousai ile, hem de büyük bir uyuşturucu çetesi ile karşı karşıya bulur. Sahte Battousai’ın kendisine ulaşmak için Kaoru’yu kaçırması sonucunda, çok zor bir kararın eşiğine gelecektir.

Kenshin savaşın sonunda gezgin olmayı bırakacak ve yeni arkadaşları (Megumi, Sanasuke, Yahiko ve Kouru) ile yeni bir hayata başlayacaktır. Filmden sonraki hikayeyi merak edenlere, 94 bölümlük anime serisini izlemelerini tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın