Kategoriler
Efsane Coverlar

Angelina Jordan – I Put A Spell On You (Efsane Coverlar #32)

Parçanın orjinali Jey Hawkings‘e ait, sözlerini Herb Slotkin ile beraber yazmış ve 1956 yılında single olarak yayınlamış. Geçen 60 yıl içerisinde David Gilmour ve Creedence Clearwater Revival gibi birçok ünlü isim tarafından coverlansa da müzik dünyasında I Put A Spell On You denildiğinde akla gelen ilk isim Nina Simone‘dır.

Simone, 1965 yılında çıkan I Put a Spell on You isimli albümünde parçayı ironik temasının dışına çıkarmış ve heyecan dolu bir aşk öyküsüne çevirmiştir. Yorum o kadar etkileyicidir ki John Lennon, aynı yıl yayınlanan Beatles‘ın Michelle isimli parçasında bu coverdan esinlendiklerini söyler.

Dinlediğiniz bu harika ses, Angelina Jordan ise 2006 yılında doğmuş. Yani henüz 11 yaşında ve daha da ilginci, kendisi doğduğunda Nina Simone hayatta bile değildi. Buna karşın, dinleyeni şok eden sesiyle, bu cover başta olmak üzere yaşından çok büyük işlere imza atıyor… Kendisinin diğer parçalarını da dinlemek isterseniz, youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Fly Me To The Moon ve When You’re Smiling coverları da bu listede yer almayı fazlasıyla hak ediyor.

Bir Cevap Yazın