Kategoriler
Oyun

Best Fiends

Candy Crush tarzı yan yana getirme ve patlama üzerine kurulu olan oyunları, telefonda oyun oynamayı seven herkes en az bir kez deneyimlemiştir. Bu tarz oyunların kalıcı olmamasının en büyük sebebi, hızlı başlanılan oyunun bir seviyede tıkanması ve enerji / altın gibi oyunun periyodik olarak verdiği bazı şeylerin yetersiz kalmasıdır. Oyun içi satın alma gerçekleştirmiyorsak oyunu oynama sıklığımız azalır, bir süre sonra da oyunu tamamen unuturuz.

Bu tarz oyunlara pek ilgi duymadığım için 2014 yılında çıkan ve epey de popüler olan Best Fiends ile kısa bir süre önce karşılaştım ve aynı kategorideki oyunlardan ne kadar farklı olduğunu gördüğümde hemen yükledim. Bir süredir bağımlısı olduğum oyun, klasik patlatma oyunlarındaki özel taşların yeteneklerini bir grup böceğe atfetmiş ve bu böcek dostlar üzerine bir grup hikaye oluşturmuş.

Oyunda Mor, Kırmızı, Yeşil, Mavi ve Sarı olmak üzere toplamda beş farklı taş rengi bulunuyor. Tüm bölümlerde, bu renklere sahip, kendilerine has özellikleri ve güçleri olan farklı böcekleriniz ile mücadele ediyorsunuz. Her bölümün başında böcekleriniz arasından size özelliği en çok yarayacak olanları bedelsiz olarak seçerek mücadeleye başlıyorsunuz.

Bölüm geçtikçe kazandığınız puanlar ile böceklerinize seviye atlatıyor ve belirli seviyelerde de evrim geçirmelerini sağlıyorsunuz. Şu anda oyun içerisinde her renk için 8 böcek bulunuyor ve bu böcekler seviye atladıkça bölüm sonlarında kazandığınız anahtarla ile açabildiğiniz bir ödül kutusundan çıkıyor.

Müzikleri, sesleri ve grafikleri ile göz doyuran oyunun en sevdiğim yönü, uygulama içerisinde hiçbir satın alma gerçekleştirmeden, tıkanma yaşamadan oynamaya devam edebilmem oldu. Oyun içerisinde bölüm geçtikçe ve etkinlikleri tamamladıkça verilen ödüller o kadar fazla ki, enerji beklemeden ya da arkadaşlarıma oyun isteği göndermek zorunda kalmadan aralıksız oynayabiliyorum.

Oyunun hikayesinin en çekici yanlarından birisi de ilerlediğiniz ana haritanın yanında sizlere ek görevler ve haritalar açılması sanırım. Açılan ek görevler ile bazen yolunu kaybetmiş bir böceğin evine ulaşmasını sağlıyor bazen de yavru solucanlar ile büyükannelerin bahçesinden hazine çalıyorsunuz. Üstelik bu yan görevler 3-5 bölüm değil, en az 20-30 bölüm uzunluğunda oluyor.

Oyunu oynamak isterseniz, AppStore, Google Play, Facebook ve Amazon üzerinde bulabilirsiniz.

“Best Fiends” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın