Kategoriler
Sanat

Fabian Perez: Bir Rüyanın Yansımaları

Fabian Perez, uzun yıllardır takip ettiğim ve çizimlerine hayran olduğum, 1967 doğumlu Arjantinli ressam ve yazar. Tutku dolu çizimlerini ve zaman zaman paylaştığı benzersiz yazılarını müzik dinlerken sıklıkla ziyaret ederim. Bazı zamanlarda The Black Hearth Procession, HIM ve Tindersticks dinlerken, dinlediğim parça sona erdiğinde kendimi onun tablolarına bakıp hayal kurarken yakalarım.

Perez, uzun yıllar boyunca Oscar Higa Shihan’dan karate eğitimi almış. Bunun ruhunun eğitimine büyük katkısı olduğunu söylüyor ve resim yeteneğinin gelişmesini karateye bağlıyor. Bu yüzden tabolarına bakarken onun ruhunu biraz da olsa anlayabildiğimden olsa gerek, tutku dolu çizimlerinde kendimi gerçekten kaybediyorum.

Youtube üzerinde Tindersticks – Rented Rooms için Perez çizimleriyle hazırlanmış harika bir video bulunuyor. Parçayı dinlerken sürekli dalıp giderim çizimlerine… Bugün yine dalmışken, üstüste Rented Rooms ve Gone With The Sin dinlerken Perez’in farklı zamanlarda farklı yerlerde çizdiği tablolarıyla ufak bir hikâye yarattım.

Bir Cevap Yazın