Kategoriler
Oyun

Hearthstone: Heroes of Warcraf

World of Warcraft, Diablo, StarCraft derken, hayatının büyük bir bölümü Blizzard‘ın yaptığı oyunları oynamakla geçirdim. Öyle ki, hayatımda en çok beklediğim şey Diablo III’ün çıkmasıydı. Geçtiğimiz yıl World of Warcraft’ı bırakmamın ardından Blizzard’ın bu yıl çıkardığı Hearthstone’a bulaşmayı pek düşünmemiştim ancak arkadaş tavsiyesiyle görünce dayanamayıp başladım ve iki haftada bağımlısı haline geldim.

Hearthstone Heroes of Warcraft

Hearthstone bir kart oyunu, çocukluğumun en sevdiğim çizgi filmerinden birisi temel alınarak oluşturulmuş. Elbette kart dedim mi çizgi filmden bahsettiğimi anlamışsınızdır, Yu-Gi-Oh! Hem büyük bir strateji oluşturmanız hem de kartların kalbine inanmanızı gerektiren Hearthstone’da seçilebilir 9 farklı sınıf bulunuyor ve tüm bu sınıflar birer Warcraft kahramanı tarafından temsil ediliyor.

Warrior için Garrosh Hellscream, Shaman için Thrall, Rogue için Valeera Sanguinar, Paladin için Uther Lightbringer, Hunter için Rexxar, Druid için Malfurion Stormrage, Warlock için Gul’dan, Mage için Jaina Proudmoore, Priest için Anduin Wrynn Hearthstone için seçilen World of Warcraft kahramanları…

Her bir kahramanın destesinde kendisine özel, bir başka kahramanda olmayan minyon ve tuzak kartları olduğu gibi, bazı minyon ve tuzak kartları da tüm kahramanların destesinde bulunuyor. Ayrıca her kahramanın kendisine özel bir yeteneği de var. Düello sırasında bu yetenekleri kullanabiliyor ve zaman zaman minyonlara doğrudan kahramanınız ile de saldırabiliyorsunuz.

Tamamen ücretsiz oynanabilen oyunda, düello ve günlük görevleri yerine getirerek altın kazanıp, kazandığınız altınlar ile de yeni kartlar açarak destenizi güçlendirebiliyorsunuz. Ben biraz sabırlıyım, para biriktirebilirim derseniz, çok güçlü kartlar kazanabileceğiniz harika bir Solo Adventures modu da bulunuyor.

Ayrıca belirmeliyim ki, bence oyunu en keyifli kılan şey, kahramanların yanı sıra oyunda yer alan her kartın özel bir seslendirmeye sahip olması… Bazen rakibinize meydan okuyan, bazen kızan, bazen de espri yapan harika seslendirmeler bulunuyor. Özellikke Thrall replikleri efsane olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir