Kategoriler
Efsane Coverlar

Jose Gonzalez – Heartbeats (Efsane Coverlar #35)

Orjinali İsveç elektronik müzik grubu The Knife‘a ait olan parça, grubun 2003 yılında çıkardığı ikinci stüdyo albümleri Deep Cuts içerisinde yer alıyor. Duygusal sözleriyle ve eğlenceli, benzersiz elektro müziğiyle yayınlandığında oldukça ilgi gören şarkı, Rolling Stone başta olmak üzere birçok otorite tarafından 2000’li yılların en iyi parçalarından birisi olarak gösteriliyor.

Jose Gonzalez‘in bu çok beğendiğim coverı ise 2003 yılında çıkardığı debut albümü Veneer içerisinde yer alıyor. Oldukça beğenilen albüm dünya genelinde 700.000’in üzerinde satarken İngiltere’de Platin Plak kazanmış. Parçanın asıl ünlenmesi ise albümden bağımsız olarak, 2005 yılında Sony’nin Bravia televizyonu için çektiği Balls adındaki reklam filmi ile oldu diyebilirim. Ülkemizde de yayınlanan ve oldukça beğenilen reklam filminde kullanılan bu cover parçayı duyduğunda anımsamayan, geçmişe gitmeyen yoktur sanırım.

Jose Gonzalez, 18 ve 19 Ocak 2018 tarihlerinde Salon İKSV’de sahne alacak. Bu harika coverı listeme alarak hem konseri duyurmak, hem de Sony’nin reklamı ile biraz geçmişe yolculuk yapmak istedim.

Bir Cevap Yazın