Kategoriler
Film

2018’de Merakla Beklediğim Filmler

2017 yılını geride bırakırken, 2017 yapımı izlemediğim filmler listemi gözden geçirdim ve olası Oscar adaylarını öncelikli olarak işaretledim. Bunun hemen ardından da 2018’de neler izleyeceğim diyerek IMDB’de bolca gezindim ve bu listeyi oluşturdum.

Incredibles 2

The Incredibles içerisinde gereksiz senaryo uzatmaları olmasaydı karakterler ve görsel kalitesiyle Oyuncak Hikaye’sini bile geride bırakabilirdi diye düşünüyorum. Filmin yapım sürecinde Brad Bird “seraplar” adını verdiği saplantılı düşüncelere takılıp kalmış ve çok fazla zaman kaybetmiş. Bu yüzden ben, bu film kendisinin yönetmen olarak emekleme dönemi kabul ediyorum.

Incredibles’ın hemen arkasından, Pixar’da başlamış bir projenin yönetmeni değiştirildi ve yarısı tamamlanmış Ratatouille için boşalan koltuğa Brad Bird oturdu. Yürüme dönemi olarak kabul ettiğim bu filmi ise harika bir şekilde kurtardığını, film içerisinde insanların algılarına oynayacak harika detaylara imza attığını düşünüyorum. Bu detayların en önemlilerini de Remy’yi diğer farelerden ayırmak için kullandığı psikolojik altyapılı görsel teknikler oluşturuyor.

Bu yüzden, benim listemin başında öyle havalı Marvel fimleri yok, benim en merakla beklediğim film, ilk filmden 14 yıl sonra gelecek olan Incredibles 2. 15 Haziran 2018’de vizyona girecek olan filmin tam anlamıyla Brad Bird’ün uzun mesafe koşusu olacağını düşünüyorum.

Ocean’s 8

Ocean’s Eleven ile başlayıp Ocean’s Twelve ve Ocean’s Thirteen ile devam eden seriden 10 yıl sonra Ocean’s 8 ile bir anda geriye döndük. Filmin adını ilk gördüğümde George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Al Pacino ve diğerleriyle tam bir yıldızlar kadrosu olan ekipten geriye kala kala 8 kişi mi kaldı diye düşünüyordum ki, kadroyu gördüğüm anda olayın çok daha farklı olduğunu anladım.

Soygun ekibimiz bu sefer erkeklerden değil, kadınlardan oluşuyor. Danny Ocean’ın kız kardeşi Debbie Ocean (Sandra Bullock) şartlı tahliye ile hapisten çıkıyor ve bir gala için soygun planı hazırlamaya başlıyor. Olivia Munn, Cate Blanchett, Anne Hathaway ve Helena Bonham Carter ile bayan yıldızlar karması karşımızda olacak. Debbie’nin fragmanın ilk sahnesindeki harika mimikleri ve konuşmasıyla doğrudan Ocean’s Eleven’a selam gönderen film, 22 Haziran 2018’de vizyona girecek.

Bohemian Rhapsody

Mr. Robot ile gönlümüzde taht kuran Rami Malek, ‘in efsane solist Freddie Mercury’yi canlandırdığı Bohemian Rhapsody, 28 Kasım 2018’de vizyona girecek. Sene sonunun gelmesini iple çekmemizi sağlayacak filmin fragmanı henüz yayınlanmamış olsa da provalardan sızan görüntülerde Rami Malek’in selamlamasıyla, piyano çalışıyla Freddie Mercury’ye tam anlamıyla dönüştüğünü görebiliyoruz.

Deadpool 2

Deadpool bir süper kahraman filminin çok daha ötesindeydi, tüm süper kahraman filmlerini değiştirecek ve klişelerden kurtaracak bir niteliğe sahipti. Yakaladığı başarı, Spider-Man: Homecoming‘de net bir şekilde görebileceğimiz şekilde seyirciye yeni bir tür yaklaşımın önünü açtı ve süper kahraman piyasasını klişelerden kurtarmaya başladı.

Bob Ross’lu fragmanıyla ve ve son akşam yemeği çağrışımlı afişiyle fark yaratan, heyecan uyandıran Deadpool 2 filmi 1 Haziran 2018’de vizyonda olacak.

Solo: A Star Wars Story

25 Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Solo: A Star Wars Story, Han Solo ve Chewbacca’nın Star Wars serisinden önceki maceralarını konu alacak. Genç Han Solo’yu Alden Ehrenreich‘in canlandıracağı filde olaylar ikilimizin Lando Calrissian ile ilk karşılaşması etrafında gelişecek.

Ve Diğerleri…

Aklıma ilk gelen, merakla beklediğim başlıca 5 film haricinde, izleyeceğim diyerek takip listeme aldığım, ilgimi çeken diğer filmler de bunlar oldu, “bunu da listene eklemelisin” dediğiniz filmleri bekliyorum.

“2018’de Merakla Beklediğim Filmler” için bir yanıt

[…] izlememin ardından 2017 yılında izlediğim filmleri gözden geçirip 2018’de Merakla Beklediğim Filmler listesi oluşturdum. Ocean’s 8 için beklerken, serinin ilk üç filmini yeniden […]

Bir Cevap Yazın