Kategoriler
Araçlar

Kiwi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ask.fm, Formspring gibi insanların başkalarına sorular sorması ve kendisine gelen soruları cevaplaması üzerine kurulan sosyal ağlara uzun süredir aşinayız. Bu sosyal ağların son örneklerinden birisi olan Kiwi, oldukça kullanışlı arayüzüyle, mobil uygulamasıyla ve kullanıcılara yaklaşımıyla son günlerde oldukça popüler oldu. Facebook login özelliği ile kayıt olabileceğiniz Kiwi’de, kullanıcıların tek bir tıkla tüm Facebook arkadaşlarını uygulamaya davet edilebiliyor olması da Kiwi’yi bu denli popüler kılan özelliklerden. Ayrıca Facebook uygulaması sayesinde, Kiwi’yi Facebook’tan oynamak da mümkün.

Oynamak kelimesini kullandım, çünkü Kiwi kendisini bir oyun olarak tanıtıyor. Yukarıda bahsettiğim kullanıcılara yaklaşımı da bu yönde olduğu için, insanların aklında “yeni bir sosyal hesap” açmak değil “biraz oyun oynamak” düşüncesini yaratıyor. Bu sayede kullanıcılar, bu servislerde geçirdikleri alışılmış zamanının çok daha fazlasını Kiwi üzerinde geçiriyorlar.

Kiwi’nin web sürümünün aşağıda gördüğünüz gibi oldukça basit ve kullanışlı bir arayüzü var. Mobil uygulamasının arayüzü de bu arayüze çok benziyor ve oldukça hızlı. Her platforma uygun çalışması ve aynı tasarımı bu denli farklı platformlarda kullanması sebebiyle Kiwi, bence birçok girişimin örnek alması gereken bir morden responsive örneği oldu.

Kiwi’yi yakından incelemek ya da Kiwi oynamak isterseniz, yapmanız gereken tek şey Kiwi.qa üzerinden, Facebook Kiwi uygulamasından ya da mobil Kiwi uygulamasından kendinize bir Kiwi hesabı oluşturmak. Ayrıca belirtmeliyim ki, Kiwi’de oluştruduğunuz profiliniz yalnızca mobilde sınırlı kalmıyor. Kiwi web profilinizi açık bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın