Kategoriler
Film

Logoyu Büyütenler: Büyük Fikirlerin Hikayesi

Logoyu Büyütenler, 2014 yılında Reklamcılar Derneği‘nin 30. yılı anasına çelmiş, aynı yıl 26. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde gösterime girmişti. Belgeselde, Eli Acıman tarafından kurulan Türkiye’nin ilk reklam ajansı Manajans’tan bugüne, Türk reklamcılığını yapı taşları yer alıyor.

2013-2014 yıllarında derneğin başkanlığını yapan Alper Üner‘in girişimiyle başlatılan belgeselin yönetmen koltuğunda Özer Selik oturuyor. Haluk Mesci, Nazar Büyüm, Ersin Salman, Jeffi Medina ve Paul McMilllen gibi Türk reklam sektörünün önemli isimleriyle röportajlar içeren belgesel, tüketicilerde iz bırakan, unutulmayan reklamlar üzerinden ilerliyor.

Belgeseldeki reklamları benim gibi döneminde izleyememiş olsanız da, birçoğuna yıllar içerisinde çeşitli yerlerde rastladığınızı, hepsine bir aşinalığınız olduğunu fark ediyorsunuz. Şener Şen‘in oynadığı Aç-Kapa Artema reklamları, Efes Pilsen‘in Bira Bu Kapağın Altındadır kampanyası, Kent‘in bayram reklamları, Yapı Kredi‘nin Bay Pardon reklamları ve Cem Yılmaz‘ın oynadığı Doritos reklamları gibi birçok unutulmaz reklamın hikayesi bu belgeselde sizleri bekliyor…

Bir Cevap Yazın