Kategoriler
Kitap

Lûgat 365 – Bazı Kelimeler Çok Güzel

Değerlendirme: 4.5 / 5.

Lugat 365‘in yayın hayatına başladığı 1 Ocak 2015’te Banu Ertuğrul ve Onur Ertuğrul ilk amacı, 365 gün boyunca kendilerini heyecanlandıran, duymaktan ve söylemekten haz aldıkları güzel kelimeleri sosyal mecralar üzerinden paylaşmaktı. Onlar için kelimeler güzeldi. Bazıları daha güzeldi. Renkleri, sesleri, âhengleri vardı ve lûgat365 bu güzel kelimelerin hakkını vermeye çalışacaktı. Kısa zaman içerisinde de bunu başardı…

2015’te Lûgat 365’in kelimeleri günün yaşanan olaylarına, duygularına o kadar güzel göndermeler yapıyordu ki proje sosyal medyada insanlar tarafından çok sevildi ve sahiplenildi. Bunun neticesinde de, günlük hayatta pek kullanmadığımız o güzel kelimeler bir kitap haline getirildi ve bu güzel kitap Can Yayınları‘ndan çıktı.

Birbirinden güzel kelimelerin yer aldığı bu kitaba ben, geçtiğimiz doğum günümde “Dünyanın En Güzel Kelimesi Dayı” yazılı harika bir notla sahip oldum. Kitap içerisinde genel olarak bildiğim kelimeler yer alsa da, bilmediğim birçok yeni kelime de vardı. Ayrıca kitabın kapağına ve iç sayfa tasarımına kelimenin tam anlamıyla bayıldım. Can Yayınları harika bir iş çıkarmış.

Velhâsıl, Lugat 365’i yakından tanımak isterseniz sosyal medya hesaplarına göz atabilir, kitabı ya da Lugat 365’in güzel kelimeler yazılı yastık, bardak altlığı ve tişört gibi ürünlerini satın almak isterseniz Güzel Kelimeler Dükkanı‘nı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın