Kategoriler
Efsane Coverlar

Metallica – Turn The Page (Efsane Coverlar #7)

Metallica konseri de yaklaşıyorken, bu parçayı listeye almanın zamanı geldi diye düşünüyor ve efsane coverlar listeme Metallica‘nın Turn The Page coverı ile devam ediyorum. Orjinali, Bob Seger‘a ait olan parça, Seger‘ın 1973 yılında yayınladığı Back in ’72 isimli albümünde yer alıyor.

70′lerin klasiklerinden olan parça, tam 25 yıl sonra Metallica tarafından yorumlanmış ve klibi çekilerek single olarak yayınlanmış. Beğenilmesinin ardından da aynı yıl içerisinde çıkan Garage Inc albümüne alınmış. O günden bugüne, Metallica’nın başyapıtlarından birisi olarak biliniyor.

Kızına bakmak için geceleri fahişelik yapmak zorunda kalan bir kadının hikayesini konu alan parçanın klibi, yayınlandığında Madonna, Paul McCartney ve The Rolling Stones gibi isimlerden büyük övgü almış. Parçanın klibinin bu denli güzel ve etkileyici olmasının en büyük sebebi, klibin başrol oyuncusu Lynn Allen‘ın o yıllarda ünlü bir porno yıldızı olması sanırım.

Son olarak, parçanın orjinalini ve coverını benim gibi ayrı ayrı sevenler için sıklıkla yaptığım bir şeyi paylaşmak istiyorum. Virtual DJ gibi bir program kullanıyorsanız deneyin; resimdeki gibi Bob Seger ile başlayıp Metallica‘ya geçmek, harika oluyor.

Bir Cevap Yazın