Kategoriler
Efsane Coverlar

Nejat İşler – Ah (Efsane Coverlar #18)

Parçanın ojinali bizim dönemimizin okul hayatını derinden etkileyen, aradan yıllar geçse de halen Türkçe Rock gecelerinde sıkılmadan, bıkmadan dinlediğimiz, bağıra bağıra şarkılarını söylediğimiz Duman‘a aittir. Grubun 2002 yılında çıkardığı Belki Alışmam Lazım isimli 12 parçalık albümünde 9. sırada yer alıyor.

Dinlediğiniz bu coverı ise Nejat İşler aslında Arkadaşım Hoşgeldin‘den tanıdığımız Suzan Kardeş‘in Makyaj Odası Şarkıları isimli albümü için okumuş. Parçanın albümde yayınlanması için Duman grubundan izin alınamayınca da, kayıt bir köşede kalmış. Birisi Youtube’a sızdırana kadar…

Geçenlerde bu liste üzerine bir arkadaşımla konuşurken, “neden hep yabancı parçaları alıyorsun?” sorusunu yöneltti. Daha önce bunu düşünmediğim, kasıtlı olarak böyle bir şey yapmadığım için “bir sonraki parça bizden olacak” demiştim. Daha önce belirtmiş miydim hatırlamıyorum ama, şunu da bunu fırsat bulurken belirtmiş olayım ki, listenin herhangi bir sıralaması bulunmuyor. Parçaların efsane sıfatını hak edecek coverlar olması dışında ekstra bir kriterim yok. Buraya bir cover eklemek aklıma geldiğinde, aklımdaki parçaları şöyle bir tarıyor ve “işte bunu şimdi paylaşayım” diyerek listeyi ufak ufak devam ettiriyorum. Bu parça da, Türkçe coverları düşünürken aklımda dolaşanlar arasında paylaşmak için anlık olarak en uygun bulduğumdu.

Bir Cevap Yazın