12 Labours of Hercules (Küçük Oyunlar #1)

Uzun yıllardır herkes gibi ben de Company of Heroes, CS:GO, Age of Empires, Rome, League of Legends gibi popüler birçok oyun oynuyorum. Bu oyunları bir kenera bıraktığımızda bir de Steam indirimlerinden satın aldığım ya da Google Play’den indirip oynadığım bazı küçük oyunlar var ki, çok kişi tarafından bilindiklerini ve oynandıklarını düşünmüyorum. Bu yüzden böyle bir yazı dizisi başlatarak, oynadığım ufak ama eğlenceli oyunları paylaşmak istedim. İlk oyunu da grafiklerini, müziklerini ve oynanışını oldukça beğendiğim 12 Labours of Hercules.

12 Labours of Hercules (Küçük Oyunlar #1)

Oyunda, Herkül’ün karısı Hades tarafından kaçırılıyor, siz de karısını kurtarmak için çıktığı yolculukta Herkül’e yardım ediyorsunuz. Bu oyunda, Herkül’ün antik yunanda geçen 12 görevinden toplam 4 tanesini tamamlıyorsunuz ve karısını kurtarıyorsunuz. Her görevin 10 bölümü bulunuyor. Yani oyun toplam 40 bölüm ve birkaç bonus bölümden oluşuyor. Diğer 8 görevi için “12 Labours of Hercules II: The Cretan Bull” ve “12 Labours of Hercules III: Girl Power” oyunları yapılmış.

Oyun yalnızca mouse ile oynanıyor. Her bölümde işçileriniz var ve haritada altın-tahta-yiyecek olarak üç farklı kaynak mevcut. Size verilen bölüm görevini yapmak için (örneğin yolun üzerindeki kayaları temizlemek) işçilerinizi en hızlı ve mantıklı şekilde çalıştırmanız, elde ettiğiniz kaynakları da mantıklı bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Oyunu normal olarak bitirmek kolay olsa da, Developer skorlarıyla yarışmak isterseniz yalnızca mouse ile oynanabilmesine karşın oyun sizi ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor. Tüm başarımları tamamlamak için keyifli bir uğraş vermem gerekti.

Bugüne kadar Steam’de indirime giren, aldığım oyunlar arasında açık ara en keyiflisiydi. Oyunu bitirmemin ardından ilk yaptığım şey, serinin devam oyunlarını alarak onlara başlamak oldu, serinin 6 oyununu da tüm başarımları kazanarak bitirdim, sıra sizde…

Bir Cevap Yazın