Kategoriler
Kitap

Thomas Cathcart & Daniel Klein – Aristoteles ile Bir Karıncayiyen Washington’a Gider

Değerlendirme: 4 / 5.

Orjinal Adı: Aristotle and an AARDVARK GO TO WASHINGTON
Yazar: Thomas Cathcart & Daniel Klein
Türkçe Çeviri: Nihan Yeğengil
Editör: Kemal Küçükgedik
Düzelti: Nilüfer Altınel
Bilgisayar Uygulama: Merak Gök
Kapak Uygulama: Y. Bora Ülke
ISBN: 978-605-4456-14-7
Sayfa Sayısı: 192
Yayınevi: Pegasus Yayınları

“Felsefe ve Mizah Yoluyla Siyasetin Yuvarlak Dilini Kavrama…”

İlk ilk kitabın, Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer ve Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu…, ardından çatlak profesörlerimizin hem felsefe öğreten, hem de politikacıların hilelerini ve zırvalarını ifşa eden üçüncü kitabı geçtiğimiz ay Pegasus Yayınları’ndan çıktı.

İlk iki kitap gibi “felsefespri” içeren ve bu yüzden okuması oldukça keyifli olan yeni kitapta siyaset felsefesi Amerikan politikacılarının zırvalıklarının bir kısmı -özellikle George Bush ve kabinesinin zırvalıkları- üzerinden anlatılıyor.

Groucho Marx‘a ve Woddy Allen‘a ithaf edilen iki kitabın ardından bu kitap da konusuyla alakalı olarak, “Hükûmetin tamamı sizin için çalışırken mizahçı olmakta bir numara yok.”sözleriyle lafı gediğine koyan geçmişin efsanavi politik mizah ustası Will Rogers‘a ithaf edilmiş.

Ayrıca Aylak Kitap‘tan çıkan ve çeviri hatalarıyla dolu olan iki kitaptan sonra kitabın Pegasus Yayınları‘ndan çıkması da oldukça güzel olmuş; kitabın içerisinde gözüme çarpan herhangi bir çeviri hatası bulunmuyor.

İlk iki kitabı okuyup beğendiyseniz ya da politikacıların hilelerini eğlenceli bir dille öğrenmek istiyorsanız, okunacak güzel bir kitap.

Bir Cevap Yazın