Kategoriler
Kitap

Ferdinand von Schirach – Suç 2

Değerlendirme: 3 / 5.

Geçtiğimiz yıl, Ferdinand von Schirach‘ın ülkemizde NTV Yayınları’ndan çıkan Suç isimli kitabını oldukça beğenmiş ve kitabı şurada paylaşmıştım. Kitapta, Almanya’da oldukça tanınmış bir ceza avukatı olan Ferdinand von Schirach, meslek hayatında karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları anlatıyordu.

Ülkemizde geçtiğimiz Ocak ayında çıkan Suç 2 de içerisinde en az birinci kitapta olduğu kadar sıra dışı hayatlar ve sıra dışı hikayeler barındırıyor. Toplamda 15 öyküden oluşan kitap, yine ilk kitapta olduğu gibi yaşadığımız toplumu ve adalet sistemini sorgulamamızı sağlıyor.

Kitap içerisinde benim en çok beğendiğim hikaye, bir adamın çantasından çıkan 18 cinayet fotoğrafına karşın karakoldan elini kolunu sallayarak çıkmasını konu alan Evrak Çantası isimli hikaye oldu. Adalet sisteminin ne kadar kritik boşluklarla dolu olduğunu özetleyen kısa ve öz bir hikayeydi benim için.

Kısaca özetlemek gerekirse, Ferdinand von Schirach yine döktürmüş. Suç kitabını okuyup beğendiyseniz, bu kitabı beğeneceğinize de eminim.

Bir Cevap Yazın