Kategoriler
Sevdiğim Albümler

Fires of Rome – You Kingdom You (2009)

Fires of Rome, 2009 yılında çıkardıkları You Kingdom You ‎albümüyle büyük bir çıkış yakalamış, Amerikalı harika bir grup. Bundan fazlası yok. Harika bir çıkış yakalasalar da, devamı gelmemiş. Zirveyi yakaladıklarında, zirvede bırakmak istemişler sanırım. Grup hakkında epey bir bakınsam da elle tutulur bir bilgi bulamadım. Albüm sonrasındaki tek çalışmaları, albümde yer alan Set In Stone isimli parçaya remix yapmak ve Youtube’da paylaşmak olmuş. Gruba ait bir internet sitesi ne yazık ki yok, yalnızca bir Myspace sayfası mevcut ama o da uzun süredir kullanılmıyor. Bu adamlar kimdir bilmiyorum ama, umarım yaptıkları müziğe devam ediyorlardır.

Grubun solisti Andrew Wyatt‘ın o kadar harika bir sesi var ki, ağlarcasına söylediği parçalarda beni benden alıyor. Albümün kapanış parçası Monkey In a Cage de bu parçalar arasında en sevdiğim. Albümün tamamını dinlemek isterseniz, Youtube üzerinde biraz gezinti yapmanız gerekecek. Hepsini dinlediğinizden emin olun diye, You Kingdom You albümünün parça listesi tam olarak şöyle:

  1. Dawn Lament
  2. Set In Stone
  3. It Makes Me Weak
  4. Songs As Yet Unsung
  5. Bronx Bombardier
  6. Love Is A Burning Thing
  7. Handgrenade
  8. But You’re Such A Cherry
  9. I’ll Take you Down
  10. Monkey In A Cage

Hakkında az şey bildiklerimize hayranlık duyma alışkanlığımız var ya, işte o alışkanlığımdan olsa gerek, grubun adını da ayrıca hayran kaldım. Bence, Fires of Rome, inanılmaz yaratıcı ve anlamlı bir isim.

Bir Cevap Yazın