Kategoriler
Efsane Coverlar

Opeth – Soldier of Fortune (Efsane Coverlar #8)

Parçanın orjinalini bilmeyen yoktur sanırım. Deep Purple‘ın 1974 yılında çıkardığı Stormbringer albümünün kapanış parçasıdır ve her dinlenildiğinde insanda bir şeylere geç kaldığı duygusunu uyandırır, bu dünyadan alır götürür. Deep Purple’ın genel soundının çok dışında bir parça olsa da, grubun en sevilen parçalarından birisidir. Benim için Sometimes I Feel Like Screaming ve Smoke on the Water‘dan sonra gelir.

Opeth‘in 18 Temmuz 2003 Rhode Island konserinde Mikael Akerfeldt parçayı ilk kez söylediğinde, efsane coverlardan birisini yaratmış olmuş. Gurubun hayranları tarafından çok beğenilen parça, yıllarca konserlerde söylendikten sonra, 2006 yılında stüdyoda kaydedilmiş ve grubun 2005 yılında çıkan Ghost Reveries isimli albümüne bonus track olarak sonradan eklenmiş.

Many times I’ve been a traveller, I looked for something new. In days of old when night were cold, I wandered without you. But those days I thought my eyes had seen you standing near; Though blindness is confusing, it shows that you’re not here.

Soldier of Fortune, Opeth

Ayrıca belirtmeliyim ki, Mikael Akerfeldtong, 70′lerin ruhunu taşıması ve yansıtması sebebiyle metal dünyasında hâlâ yaşamakta olan en sevdiğim vokalistlerden birisidir. Opeth‘in yanı sıra Katatonia ve Bloodbath‘i de sevme sebebimdir. Sepmatiktir, esprilidir, keyiflidir. Kızını One Direction konserine götürecek ve One Direction hakkında saygı duyulası bir röportaj verebilecek kadar baba adamdır. Reisimizdir.

Bir Cevap Yazın