Kategoriler
Kitap

Roald Dahl – Kancık

İngiliz yazar Roald Dahl’ın yetişkinlere yönelik Son Perde, Konuk, Değiştokuşların En Büyüğü ve Kancık isimli dört öyküsünden oluşan kitap, daha sonra yazarın en sevilen karakterlerinden biri haline gelen Oswald Amca’yı okuyucuyla ilk kez buluşturmasıyla önem taşıyor.

Kategoriler
Kısa Kısa

Kısa Kısa – 19

Son zamanlardaki maceralarıma, gözlemlerime, izlediklerime, okuduklarıma, dinlediklerime ve diğer şeylere dair kısa kısa notlarım.

Kategoriler
Kısa Kısa

Kısa Kısa – 17

Bu dizide kısa kısa yazıyorum ama, bir türlü yazıların arasını kısa tutmayı beceremiyorum. Aslında, bir öncekinden bir ya da maksimum iki hafta içerisinde olan biteni yazmayı düşündüğüm bu yazıyı yine bir ay sonra yazabiliyorum. Son bir ayda yaşamdan paylaşmaya değer bulduğum birkaç şeyle, gördüğüm yerlerle, okuduklarımla, izlediklerimle ve dinlediklerimle yeniden buradayım. İki hafta önce birkaç […]

Kategoriler
Kitap

Roald Dahl – Oswald Amcam

Ülkemizde Can Yayınları tarafından ilk olarak 1991 yılında basılan ve 27 yıl aradan sonra, 2018 yılında ikinci baskısı gelen Oswald Amcam, Roald Dahl’ın en ilgi çekici karakteriyle bizi baş başa bıraktığı, zeka ve mizah ürünü bir roman. Kitapta Oswald Amca’nın spemlerini izinli olarak ele geçirmeye çalıştığı Freud, Einstein, Proust ve Picasso gibi birçok ünlü ve onların bilinen özelliklerine mizahi bir bakış okuyucuyu bekliyor.

Kategoriler
Kitap

Roald Dahl – Öptüm Seni

Roald Dahl savaş pilotu, casus ve mucit olmasının yanı sıra yazdığı renkli kitaplarla da oldukça ünlü bir isim. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda ve Koca Sevimli Dev gibi çocuklar için yazdığı birçok eşsiz öyküyle beraber, yetişkinlere yönelik öyküleriyle de okunmaya değer bir yazar.